První letošní závod minibikerů

V sobotu 16.dubna se konal v areálu Masarykova okruhu v Brně první podnik osmidílného seriálu Přeboru ČR MINIBIKE 40.

Kategorii nejmladších závodníků Junior A (7-10 let) zpestřil Rakušan P.Schwittweiser , který předvedl skvěly souboj o vítězství s Karlem Hanikou. Do tohoto souboje z počátku závodu zasahovala i Markéta Rosická, pro problémy s motocyklem však závod nedokončila. Třetí místo s velkým odstupem na vítězné duo Hanika-Schwittweiser získal Miloslav Vlček.
Nabité pole společného závodu kategorií Junior B a Junior C (10-14 let) slibovalo napínavou a vyrovnanou bitvu. Od startu závodu nejlépe vyrazil Jakub Kornfeil před loňskou mistryní Evropy Andreou Touškovou, která jako jediná ze špičky startuje v Junior C, v této kategorii byla jasnou vítězkou.Se třetím místem v průběhu závodu se nechtěl spokojit Karel Májek , který po předjetí Touškové zaútočil na první místo Kornfeila tak tvrdě , že oba skončili pádem.Kornfeil následkem této kolize musel závod dokroužit beznadějně bez stupačky na posledním místě. Zato Májek předvedl doslova infarktovou stíhací jízdu až na první místo. Na stupních vítězů ho doprovodili Martin Marx a Nicol Marcone. Za zmínku stojí páté místo Chmelíka na čtyřtaktní(!!!) Pasini
Po juniorech následoval závod tříd Elite A+B (nad 14 let).Jasným vítězem Elite B se stal Lukáš Ducháček , jehož lonští soupeři Prášek a Prudík odešli do velké silnice.V Elite A zvítězil Radim Rosický před M.Kořízkem a T.Sovovou.
Program závodů uzavírali Senioři (nad 79kg). Z předních míst v závodě museli odstoupit jak suverén tréninku Jirka Brada, tak dlouho vedoucí Tomáš Prostějovský. Vítězství získala Patricie Knabové před P.Roháčem a L.Vavrečkou.