První double pro tým MOTO FGR

Pro letošní sezónu se podařilo sestavit Miroslavu Felgrovi nový tým, kde především jezdci jsou největší devízou, neboť budou vyslyšeni všichni fanoušci, kteří chtěli v týmu dva Čechy. Prvním z nich je loňský český mistr a vítěz šampionátu Alpe Adria, Brňák Kája Hanika a tím druhým jezdec šampionátu Red Bull rookies Cup, Tomáš Vavrouš z Pardubic !

První double pro tým MOTO FGR
Hned úvodní závod na maďarském okruhu ukázal, že rozhodnutí bylo správné, když jezdci dojeli na druhém a třetím místě v Alpe Adria Cupu, ovládli české mistrovství a také díky věku i juniorskou kategorii. Byla možnost se přihlásit i na rakouské mistrovství, které znamenalo stejně jako v Adrii druhé a třetí místo. 

Ale teď na začátek. "Vzhledem k tomu, že měl Kája Hanika smlouvu a AB Cardion až do konce března, nebylo možné dřívější jednání a případné testování. Na začátku dubna se dohodly podmínky a domluvilo testování v Mostě. Kvůli nízkým teplotám jsme ho však museli zrušit, takže jediné svezení bylo v pondělí před závody v Brně, kde Kája Hanika narychlo odtestoval oba motocykly, kdy najel pouze 25 kol", sdělil Luboš Felgr.
 
Tomáš Vavrouš se poprvé svezl na motorce až na Hungaroringu, neboť je časově vytížen kvůli Red Bull rookies. Na první závod tak bylo třeba vyrazit již ve středu, aby se Karel Hanika, který si v loňském roce v posledním závodě zlomil obě zápěstí rozjezdil. S Tomášem Vavroušem absolvovali všechny volné tréninky bez problémů, Tomáš měl ve druhém tréninku lehký pád. Po měřených trénincích figurovali naši jezdci na druhém a třetím místě za Italem Gnanim z celkových 18 jezdců. Ve warm upu byl nejrychlejší Hanika. První řadu doplnil Rakušan Trautman, který je kolegou Tomáše v poháru Red Bull Rookies cup. Po startu byl Karel třetí a Tomáš pátý. Kája se dostal již v první kole na druhé místo, bohužel mu mezi tím Gnani ujel na rozdíl tří vteřin. Tomáš bojoval o třetí místo s Trautmanem a s nadějným maďarským jedcem, který v půlce závodu odstoupil pro závadu. Vavrouš si několikrát vyměnil s Trautmanem místo, do posledního kola najížděl za ním a několik zatáček před cílem Rakušana Trautmana předjel a třetí místo si udržel. Karel Hanika zajížděl velmi slušné časy na hranici dvou minut, na konci závodu zvolnil, protože měl Gnani asi pětivteřinový náskok. Na nejlepší kolo Itala ztratil Karel pouze 0,5 vteřiny a oproti loňskému roku se zlepšil o těžko uvěřitelných 5,5 vteřiny. Současně zajel nejrychlejší kolo v závodě v osmileté historii ústecko-orlického týmu. Po celý víkend i přesto, že byly motocykly odzkoušeny jen minimálně, fungovalo vše bez jediného problému, za to patří velký dík mechanikům.
V plánu má tým MOTO FGR v letošní sezóně kompletní české mistrovství a doplňkově 4 závody německého IDM. Bohužel i přesto, že má dva rychlé jezdce se letošního závodu MOTO GP v Brně na divokou kartu nezúčastní. Tomáš Vavrouš pojede při MS Red Bull rookies cup a Karel Hanika je čerstvě patnáctiletý…
Jak dodal majitel a manažer týmu Miroslav Felgr, letos je cílem český titul, porážet Gnaniho - prý už snad v Brně - a zajet kvalitní závody v německém mistrovství, kterých se zúčastní pouze Karel Hanika, protože Tomáš Vavrouš má již v kalendáři 14 závodů. 

Vypadá to tedy, že tým MOTO FGR našel správný recept na úspěch, věřme, že výsledky budou stabilní po celou sezónu a že otevřou cestu do MOTO 3.

A jak uvedl Miroslav Felgr, splnil jsem si už dva sny, vyrobit závodní motorku, vyrobit luxusní motocykl, chybí už jen ten poslední sen, šampionát MOTO GP !

A co může být pro fanouška lákavější než česká motorka s českým jezdcem v mistrovství světa.

„Závod byl pro mne naprosto skvělý. Start se mi povedl, i když jsem odjížděl až třetí. Podařilo se mi ovšem již ve druhém kole předjet Rakušana Trautmanna a ujet mu. Nakonec z toho je pro mne super výsledek.“, řekl v cíli spokojený Karel Hanika. 

„Start se mi moc nepovedl, i když na mne to bylo celkem dobrý. Jeli jsme ve skupině já, Trautmann a Gyutai. Gnani a Karel nám ujeli. Byl to dobrý závod. Gyutai upadl a zůstal jsem s Trautmanem v souboji o 3. místo. Čekal jsem na poslední tři kola a pak jsem mu to tam dal, ale on mi to zavřel a já se dostal na obrubníky. Ztratil jsem, ale zase jsem ho dojel. V posledním kole jsme se předjížděli v každé zatáčce. V šikaně mi to zavíral, já byl na vnitřku a trochu jsme si u toho vzájemně drcli kapotama. Naštěstí jsme to oba ustáli. Z kopce se mi to pokusil dát ještě do té pravé zatáčky, ale i to se mi podařilo udržet. Jsem spokojený. Takhle vypadá Rookies Cup.“, rozebral podrobně závod v Maďarsku Tomáš Vavrouš. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist