Pozitivní víkend v Poznani, Halbich je průběžně druhý

Celkové hodnocení závodního víkendu na okruhu v polské Poznani je velmi pozitivní, a to i přes dva pády, které ovlivnily fungování a výkon motorky. Ta do druhé kvalifikace a druhého závodu nebyla v úplné kondici, když zejména chyběl výkon zapříčiněný druhým pádem. Díky výsledkům v Poznani se celý šampionát Alpe Adria ještě více zdramatizoval.

Pozitivní víkend v Poznani, Halbich je průběžně druhý
Situace na špici se velmi vyrovnala, na čemž má podíl nejen druhý letošní dvojzávod, ale i absence doposud vedoucího jezdce průběžné klasifikace, Slovince Marko Jermana. Ten měl v sobotním závodě kategorie Superstock 1000 těžký pád, při kterém si zlomil klíční kost a poranil si loket. Z tohoto důvodu nemohl nastoupit ani do jednoho závodu kategorie Superbike. Celý tým Amboseli Racing mu přeje brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na závodní dráhu.

Co je pro nás důležité za poslední víkend, je stabilita dosažených časů, progres a chuť Honzy s celým týmu zkoušet nové nastavení. Celý víkend byl pro všechny účastníky velice náročný a to nejen na techniku ale i na fyzickou přípravu, kde venkovní teploty a teploty dráhy prověřili všechny články celého týmu a jezdci si sáhli na dno svých sil. V sobotním závodě dojel Honza na 3. místě, když byl nejrychlejším z českých závodníků. Nejlepším jezdcem pro hodnocení Mistrovství ČR byl i v neděli, kdy dokončil závod na celkové 4. pozici.
Oba závody vyhrál Andreas Meklau z Rakouska, který se také dostal do čela průběžné klasifikace šampionátu Alpe Adria kategorie Superbike, když na jeho kontě je nyní 124 bodů. Honza zůstal na průběžné druhé pozici, ovšem na jeho kontě je nyní 109 bodů, což je o pouhých 15 méně, než má vedoucí jezdec průběžné klasifikace. Marko Jerman v Poznani nebodoval a se 108 body klesl na průběžné 3. místo.

Jan Halbich (Amboseli Racing Team):
„Po dvou letech jsem se vrátil na poznaňskou dráhu a kromě počasí, které bylo pro všechny stejné, jsem byl s průběhem velmi spokojený. V jednom tréninku jsem zkoušel nové nastavení celé motorky a jen díky pádu přibližně 100 metrů před cílovou čárou jsme ho nemohli dokončit. S výsledky jsem spokojen. Popřeji všem krásné letní dny a přijeďte se na nás podívat do Mostu a Brna, kde budeme trénovat. Ihned po Mostu odjíždíme na závody do Rijeky, kam se velmi těším. Doufám, že Marko bude již v pořádku, a budeme tak spolu bojovat o vedení v celkové klasifikaci.“

Václav Kout, manažer týmu:
„Celý víkend bych po dvou velkých pádech hodnotil jako velmi úspěšný, a co je pro nás nejdůležitější, že oba dva pády se obešly bez zranění. Po závodě v Poznani se situace na špici Alpe Adrie ještě více zdramatizovala. Zde se naplno ukázalo, že dvojzávody jsou jednoznačně dobrým krokem. V Poznani bylo vidět, co znamená jet dva závody v jeden víkend, a jak se může celková výsledková listina šampionátu rychle měnit. Před Rijekou jedeme trénovat do Mostu, kam zveme i širokou veřejnost, protože jako agentura jsme pro širokou veřejnost připravili několik novinek. Tyto novinky dle našich informací nemají v českých luzích a hájích obdoby. Za celý tým bych chtěl závěrem popřát Marku Jermanovi rychlé uzdravení, těšíme se, až opět budeme společně na závodní dráze.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist