Petr Čermák novou českou hvězdou

Česká silnice má novou superbikovou hvězdu, která začíná kosit stálice naší silnice. Petr Čermák z libereckého týmu Czech Road Moto Racing vstupuje stále více do našeho podvědomí.

Petr Čermák novou českou hvězdou
Motocyklový tým Czech Road Moto Team Liberec rázně vykročil za ziskem několika úspěchů. Poté, co se jednička týmu Petr Čermák na maďarském Hungaroringu potýkal s několika problémy, dokázal tento jezdec zvítězit na okruhu Pannonia-Ring v závodě volné třídy přes 600 ccm. K tomuto úspěchu přidal dvě vítězství ve stejném závodě na okruhu v Mostě, kde také zaznamenal poslední červencový víkend druhé místo v závodě třídy Superbike. Nyní přišlo velmi úspěšné Brno, kde se sympatický jezdec nejenže postavil na nejvyšší stupeň volné přes 600, ale kde především získal své první vítězství v závodě třídy Superbike, když dokázal porazit i loňského šampióna této třídy Kamila Pragera a dlouholetého účastníka Mistrovství světa Superbike Jiřího Mrkývku (toho především v kvalifikaci).
Druhým jezdcem týmu je Marek Fischer, který s motocyklem Suzuki GSX-R600 nastupuje do závodů Volné 250-600 ccm. Marek do sezóny vstoupil s velkým odhodláním, bohužel ho v každém z letošních závodů potkává jedna nepříjemnost za druhou. Po čtvrtém místě na Hungaroringu přišlo po konfliktu s jezdcem o kolo zpět zklamání ze stejného umístění v Mostě, následoval Pannoniaring, kde Marek závod nedokončil, stejně jako v případě druhé návštěvy okruhu v Mostě, kde po špičkové kvalifikaci Marek závod ukončil s porouchanou spojkou během úvodního kola. I v sobotu v Brně potvrzoval Marek Fischer roli jednoho z favoritů, bohužel i tentokrát nepřálo severočeskému jezdci štěstí. Při souboji o třetí místo Marek havaroval v nájezdu na cílovou zatáčku a závod tak opět nedokončil.
Bohumil Šaroch - manažer a jezdec týmu
Jsem s výsledkem týmu spokojený. Před sezónou jsme chtěli bojovat o čelní pozice a průběh sezóny nám ukázal, že náš cíl je splnitelný. Petr si v Brně zajel osobák 2:09. Mohlo to být ještě lepší, ale nepodařilo se nám optimálně nastavit podvozek jeho Yamahy. Přesto jsem se dvěmi vítězstvími velmi spokojený. Nyní Petr vede Volnou třídu nad 600 a v superbikách je celkově druhý za Pragerem. Jeho výsledky dokonce vedly ke kontaktu s týmem Maco Racing Endurance, za který by měl Petr nyní nastoupit v závodě 24 hodin Oschersleben. Doufám, že se nám podaří vyřídit narychlo licenci, byla by to i dobrá propagace našeho sportu v zahraničí, ale bohužel při prvním jednání s Autoklubem ČR jsme nenalezli pochopení k rychlému vyřízení naší žádosti.
Marka letos provází neuvěřitelná smůla, když ho nezastaví pomalejší jezdci, zradí ho technika. Již tři závody nedokončil a tak je letošní sezóna ztracená, přesto se budeme soustředit na následující závody s velkou pečlivostí. Jsou pro nás důležité i jednotlivé výsledky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist