O víkendu bojoval Jiří Brož o stupně vítězů

Předposlední díl seriálu Alpe Adria Championship uspořádali minulý víkend na okruhu v Mostě. Jiří Brož a tým odjížděli na tento díl seriálu s cílem získat co nejlepší umístění v domácím prostředí a ukázat se fanouškům a partnerům, kteří se přijeli podívat na tento závod.

O víkendu bojoval Jiří Brož o stupně vítězů

V pátečních trénincích jsme se věnovali hlavně nastavení podvozku našeho motocyklu Suter MMX2 a vyzkoušení několika směsí pneumatik. V sobotu dopoledne byla na programu kvalifikace pro odpolední závod. V kvalifikaci Jirka obsadil 5.místo se ztrátou 0,9 sekundy na prvního. Vzhledem k tomu, že Jirka má tradičně dobré starty, slibovala tato startovní pozice dobrý výsledek v odpoledním závodě.

Do závodu jsme zariskovali a zvolili jsme měkčí směs zadní pneumatiky. Tato volba se ukázala zpočátku jako dobrá. Jirka se po startu a mírném propadu v první šikaně postupně dotáhl na vedoucí skupinku jezdců, která mezitím poodjela zbytku startovního pole. Vzhledem k tomu, že v každém kole neustále zajížděl nejrychlejší čas z celého startovního pole, začal se první skupinkou čtyřech jezdců propracovávat dopředu. Bohužel tři kola před koncem zadní pneumatika přestala fungovat a Jirka musel zvolnit. Cílem projel na 4.místě v absolutním pořadí a na 3.místě v hodnocení českého šampionátu.

Pořadí na startu nedělního závodu se určuje podle nejrychlejšího kola ze sobotního závodu a vzhledem k tomu, že v sobotu Jirka zajížděl nejrychlejší časy z celého startovního pole, startoval do nedělního závodu z pole position. Závod byl předčasně ukončen červenou vlajkou a Jirka byl klasifikován na 5.místě v absolutním pořadí a na 2.místě v rámci hodnocení českého šampionátu.

S průběhem závodního víkendu jsme spokojeni a stanovené cíle jsme splnili. Děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu !!!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist