Na Pannoniaringu se nejen trénovalo, ale i závodilo

Šampionát Alpe Adria má po úvodním závodě na okruhu Adria International Raceway v Itálii tento víkend na pořadu závod druhý a sice na maďarském okruhu Pannoniaringu. Kromě kvalifikací se ale v sobotu už i závodilo a hrála se také česká hymna na počest Davida Látra, který vyhrál závod supersportů. A na stupních vítězů stál v nejsilnější kubatuře AA-Superbike i Jan Halbich, stejně jako Michal Filla v STK 1000.

Nestárnoucí Rakušan Andy Meklau s motocyklem Suzuki vyhrál závod kubatury Superstock 1000 ccm. Druhý skončil brněnský jezdec Michal Filla s BMW a stupně vítězů doplnil Bulhar Martin Choy s motocyklem stejné značky. Slovinec Marko Jerman se Suzuki a brněnský Michal Šembera pak dokompletovali Top-5. V elitní desítce se ale umístili ještě David Ouředníček s BMW (8.) a Lukáš Fejt na Hondě (9.).

V závodě kubatury Supersport startovalo nejvíce českých jezdců - dvanáct - a také jsme se zde dočkali české hymny zásluhou vítězství Davida Látra s Hondou. Igor Kaláb na Yamaze obsadil místo druhé a stupně vítězů dokompletoval Rakušan Jochen Rotter na Suzuki. Čtvrtý byl odmávnut károvaným šachovnicovým praporkem další český zástupce Michal Chalupa na Yamaze a Top-5 dokompletoval Rakušan Kevin Kreuzer se Suzuki. Z dalších českých jezdců dojeli v Top-10 ještě Jiří Brož - Kawasaki (7.), Viktor Dušek - Yamaha (8.) a Vilém Ságner - Yamaha (9.).

Rakušan Andy Meklau se Suzuki dnes v Maďarsku na Pannoniaringu slavil double, když vyhrál i nejvíce obsazený závod Superbike, kde bylo na startovním roštu celkem 23 pilotů. Druhý skončil jeho krajan Roland Resch s motocyklem stejné značky a jako třetí byl odmávnut český pilot Jan Halbich s Kawasaki. Dva Slovinci Marko Jerman a Berto Camlek dokompletovali Top-5 této kubatury. V elitní desítce jsme ale zaznamenali ještě Radomila Rouse s Yamahou, který byl klasifikován na pozici 7.

Závod kubatury Superstock 600 - bez české účasti - vyhrál domácí Janos Chrobák na Kawasaki před Rakušanem Kevinem Kollerem s Yamahou a Polákem Danielem Bukowskim na Suzuki. Další domácí jezdec Atilla Magda na Yamaze a Rakušan Rene Sporer s motocyklem stejné značky dokompletovali Top-5.