Most pro Michala Fillu

V termínu 24.-25.7.2010 se na mosteckém autodromu uskutečnil předposlední ze závodů seriálu Mistrovství České Republiky silničních motocyklů, které se konají v rámci seriálu závodů Alpe Adria. Náš tým BMW INVELT nastoupil opět se dvěma jezdci, kmenového jezdce Michala Fillu, který útočí na obhajobu titulu ve třídě Stocksport 1000 doplnil Michal Drobný, který se po zranění způsobené při pádu na Pannoniaringu, vracel v sedle našeho stroje na závodní trať.

Most pro Michala Fillu
Ve třídě Stocksport 1000 bojoval Michal Filla o vítězství a odjel většinu závodu na čele, ovšem až do poslední zatáčky čekal v jeho závěsu na svou šanci velezkušený Rakušan Andy Meklau, který šanci v podobě roztrhané Michalovy zadní gumy úspěšně proměnil ve své vítězství. Michal Drobný se po špatném startu mílovými kroky prokousával kupředu, ve druhém kole jej však v šikaně zasáhl motocykl, ze kterého před tím vystoupil jeden z polských jezdců. Výsledkem byla uražená stupačka a konec šancí na slušný výsledek, proto zajel Michal Drobný do boxů a závod pro něj předčasně skončil.
Ve třídě Superbike, nastoupil sólo Michal Filla, několikrát si vyměnil pozice se Švýcarem Junodem a Rakušanem Meklauem, v posledních kolech si své soupeře dokázal ohlídat a zaslouženě se radoval z vítězství v této třídě, jejíž závod byl vyvrcholením celého závodního víkendu.

Viktor Noss # (šéf týmu) :

„Jestliže mám hodnotit tento víkend v Mostě, musím se bohužel vrátit k předchozímu závodu na Slovakiaringu. Ač jsme to v té době ještě netušili, všechno začalo už tam, ve chvíli, kdy při vyhlašování vítězů kategorie SBK nastala chyba našich činovníků, kteří přeskočili vedoucího muže průběžné klasifikace SBK Berto Camleka. Ještě v průběhu vyhlašování jsem je na to upozornil a tím pro mě byla celá věc skončena. Ovšem… Pokračování celé záležitosti bylo až v Mostě, kde se také Michal Filla dozvěděl, že body do kategorie SST1000 za Slovakiaring budou jezdcům odečteny, a to i přes to, že už na místě byly vydané oficiální výsledky. Ano, my víme, že pro udělení bodů v závodě je potřeba pět jezdců na startu závodu, ale nejsme tam jaksi od toho, abychom to sledovali. Toto na nás neudělalo nejlepší dojem a podepsalo se to i na jezdci, který navíc ještě nezačal víkend nejlépe, když ještě před nasednutím na motorku absolvoval pád při vystupování z kamionu a následně upadnul ve volném tréninku. Všechno tohle nás ovšem ještě posílilo a ukázalo se, že na tuto sezonu nebylo z naší strany nic podceněno. Celý víkend pracovali všichni na jedničku. Michal Drobný, který jel jako náhradník v našem týmu, si po dvouměsíční přestávce nevedl vůbec špatně, bohužel se mu to v závodě nepodařilo potvrdit. Děkuji všem za perfektní práci.
Za dva týdny v Poznani budeme pokračovat a tohle finále už definitivně rozhodne o konečném výsledku… nebo už je rozhodnuto?”


Michal Filla #55:“

Tento víkend nebyl z mé strany ten nejpodařenější. Začalo to hned ve čtvrtek, když jsem hned po příjezdu na okruh uklouzl na mokrých schodech a pořezal a potloukl si pravou ruku. Tu levou a zbytek celého těla jsem pak dorazil v pátek ve volném tréninku. Mechanici pracovali dlouho do noci, aby byla motorka zase připravená na sobotní kvalifikace. Počasí nebylo nejlepší, ale druhé jízdy už se jely na suchu. Já jel dost opatrně, takže časy nic moc. Pozice na startu byly ale dobré. Závod stocků jsem si prohrál sám, když jsem si vybral špatnou pneumatiku. Od sedmého kola jsem si už jen hlídal, jestli nás nedojíždí někdo zezadu a bylo mi jasné, že mě Andy v posledním kole předjede. Bohužel jsem tomu nedokázal zabránit. Nechtěl jsem riskovat pád, protože jsme potřebovali body do MČR a o Alpe Adrii nám až tak moc nejde, protože nejedeme celý šampionát. Závod stocků byl z mého pohledu hrozný, pomalé tempo a klouzající guma. Za hodinu jsme ale měli reparát ve třídě Superbike. Tam byla konkurence určitě těžší a závod byl také daleko rychlejší. My jsme nazuli lepší gumu a hned se mi jelo lépe. Dokázal jsem držet dobré tempo a nakonec i vyhrát závod. Jsem hrozně rád, že se nám to povedlo, protože si to celý tým opravdu zasloužil. Celý víkend neprobíhal zrovna lehce, ale zakončili jsme to vítězstvím v nejrychlejším závodě a to je pro všechny sladká tečka. Tým opět pracoval na jedničku a myslím, že je to nejlepší tým ve startovním poli. A to se to pak jezdí..:-) Musím také poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Bylo jich opravdu hodně a doufám, že se jim naše závody líbily. Škoda smůly Michala Drobného, který startoval za náš tým s nedoléčeným zraněním a v závodě musel odstoupit kvůli kolizi s jiným jezdcem. „

Michal Drobný #90:“

Na mostecký okruh jsem se velice těšil. Jak z důvodu dvouměsíční absence zaviněné zraněním z pádu, tak hlavně z důvodu možnosti jet v týmu BMW Invelt. Počasí bylo ovšem proti a hned po příjezdu na okruh se spustila vlna lijáků a vichrů, proto jsem před kvalifikačním tréninkem měl odkrouženo pouze dvacet kol. BMW mi ovšem hned při prvním kontaktu padlo do ruky a cítil jsem se na něm velice pohodlně a věděl jsem, že na něm můžu konkurovat nejlepším. První kvalifikace ovšem můj boj zhatila, když pršelo a ke konci trať začala schnout, jel jsem z důvodu obav z pádu dost na jistotu.
Do druhé kvalifikace trať oschla, ovšem zde se na mně projevila dvouměsíční absence a ještě nedoléčená mnohačetná zlomenina ruky. Z půlhodinového tréninku jsem objel pouze 1 rychlé kolo a výsledkem bylo 6.místo na startu. Pro mě v daném okamžiku maximum. Do warm upu jsem nastupoval velice uvolněný a výsledné 2. místo mě velice nabudilo a povzbudilo do závodu. Věděl jsem, že má ruka celý závod nevydrží, ale chtěl jsem bojovat o co nejlepší umístění. BMW a startovní procedura ovšem moc dohromady nejdou a já špatně odstartoval. První šikanu jsem opouštěl na 15. místě. Během jednoho kola jsem se dostal na osmou pozici a chtěl jsem stahovat náskok soupeřů. Vše zhatila první šikana ve druhém kole. Motorka bez jezdce, který spadnul, mě nabrala z boku a trefila mě přes nohu. Uražená stupačka z rámu tak byla pro mě definitivním koncem závodu.
Přes smůlu, kterou mám v této sezoně, doufám, že na Bol d´ Or, který bude vrcholem letošní sezony zajedeme dobrý výsledek. Chtěl bych poděkoval Viktoru Nossovi a týmu BMW Invelt za možnost si zazávodit na jejich špičkově připraveném stroji. Samozřejmě také klukům a všem co mi pomáhají děkuju.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist