Mistrák a Alpe Adria, Automotodrom Brno

Jako vzpomínka na Jardu Huleše, který tady s námi už 5 let není, se o tomto víkendu jel v Brně Memoriál J. Huleše - Mistrovství ČR motocyklů a Alpe Adria Championship.

Mistrák a Alpe Adria, Automotodrom Brno
Skvělé počasí, vynikající závody - co chtít víc. Možná jen aby se závody volných také jely o víkendu.  

Na motorky Tommyho a Míry se povedlo lípnout minikameru. Videjka z ní jsou tady:
SST 1000 #58
1./2

2./2


SBK #21  
1./2

2./2

za zapůjčení kamery díky OXE125 ccmSST 600SST 1000Druhé vítězství pro Michalla Fillu

O uplynulém víkendu se jezdec týmu IVR Yamaha zúčastnil na brněnském Masarykově okruhu druhého dějství seriálu MČR, konaného tradičně v rámci středoevropského šampionátu Alpe Adria. 
Startovní listiny napovídaly již dlouho dopředu, že právě třída Superstock 1000 bude zlatým hřebem víkendu, vždyť jména jako Ondřej Ježek, Burry Burrell, Michal Drobný, Radek Rous, Tomáš Mikšovský, nebo Ital Pelizzon či Maďar Kispataki, jsou známá jak v evropském, tak ve světovém měřítku. Napjatou atmosféru tréninků prošel Michal coby druhý jezdec startovního roštu, kdy zajel čas na jedno kolo v hodnotě 2:04,206 a za polemanem Ondrou Ježkem zaostal o pouhou desetinu sekundy.
Závod samotný byl skutečným festivalem rychlosti, kdy nakonec došlo na souboj Filla, Ježek, Pellizzon. Michalovi se po startu podařilo dostat se do čela a vést celé jezdecké pole, pouze na několik zatáček přenechal vedení Ondřeji Ježkovi, ale posléze mu v krásném souboji předjetí vrátil a byť s minimálním náskokem, ale s kontrolou si zajistil své další letošní vítězství, jak v Mistrovství ČR, tak v seriálu Alpe Adria. 

MichalFilla:
„V kvalifikacích se jelo hodně rychle, ale to jsme čekali. Podařilo se nám zajet pěkný čas, ale Ondra Ježek se před nás ještě v závěru druhé kvalifikace dostal a o stojedenáct tisícin vteřiny obsadil pole position. Já už pak neměl ani čas, ani pneumatiku na odpověď. Přesto jsme jako tým odvedli výbornou práci v nastavení motocyklu, které se lepšilo každou jízdou. Přijel se na nás podívat i můj loňský mechanik Martin Janoušek a jeho pomoc při nastavení motocyklu byla velkým přínosem!“
„Start do nedělního závodu se mi vydařil a do první zatáčky jsem vjel na prvním místě. Nenasadil jsem žádné závratné tempo a proto mě po pár kolech předjel Ondra a začal menší souboj. Několikrát jsme se předjeli, aspoň bylo na co koukat. Posledních 4 nebo 5 kol jsem se už ale předjet nenechal a klaplo to. Byl to velmi vyrovnaný závod a jsem moc rád, že jsem jej vyhrál. Dle ohlasů nejen z depa to byl nejnabitější závod víkendu a tak si tohoto výsledku vážím o to víc. Tým mi dává perfektní podmínky pro závodění. Motocykl fungoval výborně a už se těším na další závod, kterým je za dva týdny třetí dějství našeho národního mistrovství na okruhu  Pannoniaring.“
 

Výsledky závodu:
1. Michal Filla IVRacing Yamaha
2. Ondřej Ježek MS racing Honda
3. Fabrizio Pellizzon Aprilia racing Aprilia
4. Tomáš Mikšovský Czech road racing Yamaha
5. Radomil Rous KRTZ IV Yamaha


Text: Wlada


SSP


SBK


výsledky

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist