Michal Prášek vyhrál úvodní dva závody STK1000

Italský okruh Adria nedaleko Benátek se o uplynulém víkendu stal dějištěm prvního podniku motocyklového šampionátu Alpe Adria. Do úvodního závodního víkendu nastoupil také zkušený jezdec týmu Roháč&Fejta Motoracing Michal Prášek, jemuž úvod sezony vyšel náramně, když oba italské závody třídy Superstock 1000 vyhrál.

Michal Prášek vyhrál úvodní dva závody STK1000

Český závodník Michal Prášek startuje v třídě STK1000 a ta byla spojená s kategorií Superbike. V pátek čekalo na jezdce celkem pět tréninkových jízd. Bohužel na tři tréninky litrů byla trať mokrá. Michal tedy absolvoval dvě jízdy a už se těšil na sobotní program, který se skládal z volného tréninku, kvalifikačního a prvního víkendového závodu. Sobota přivítala jezdce do lepšího počasí nežli v pátek. Ve volném tréninku se Michal dostal na čas 1'17,5 sekundy a byl vcelku spokojen. Kvalifikace se pak nesla ve znamení dalšího zrychlení na 1'16,7 sekundy. To znamenalo první místo ve stockách a deváté ve společné klasifikaci se superbiky.

Samotný start do závodu Michalovi příliš nevyšel, ale brzy zachytil tempo vedoucího jezdce stocků Krasena Kancheva z Bulharska. Třetí jel Michal Šembera, na čtvrtém místě už zaostával polský jezdec Marek Szkopek. Postně se pak přes Kancheva dostali oba Michalové. Role lídra se ujal Michal Šembera a nasadil rychlejší tempo než doposud. Havlíčkobrodský závodník však tempo svého krajana zachytil, v posledním kole na Michala Šemberu úspěšně zaútočil a závod vyhrál. Třetí dojel s velkým odstupem Kanchev.

„Závod se vyvíjel dobře. Po ne zrovna povedeném startu jsme utvořili trojici z níž brzy odpadl Kanchev. Pozici lídra pak převzal Michal Šembera a tempo se zrychlilo. V posledním kole jsem měl vymyšlený, kde to zkusím a vyšlo to. Dostal jsem se na čas 1'16,2 sekundy a to není vzhledem k nepovedené volbě zadní pneumatiky vůbec špatné,“ dodal k sobotnímu závodu Michal, jehož stále pobolívá loni zraněná noha.Nedělní program měl stejnou náplň jako sobotní. Pro kvalifikaci si Michal zvolil takovou zadní pneumatiku jako chtěl použít v odpoledním závodě. Změna se osvědčila a čas 1'15,8 sekundy znamenal posun ve společném roštu se superbiky na šestou pozici. Ve stockách tento čas znamenal místo první a Michal převzal na roštu pohár za nejlepší čas v kombinaci obou kvalifikačních tréninků.

Start závodu tentokrát Michalovi vyšel, odjel na šesté pozici celkově a první ve stockách. V boji o čtvrté místo se následně vytvořila pětičlenná skupina, kde kromě Michala byli všichni jezdci se superbiky. Skupinu tvořil Janez Prosenik, Martin Choy, Michal Prášek, Berto Camlek a Jaro Černý. Značný rozruch ve skupině vyvolával Choy, který na svou dravost doplatil výletem mimo trať. Před Camleka se ještě dostal Jaro Černý a v závěru ještě dotíral na Michala, ale zaútočit už se mu nepodařilo. Michal tak vyhrál opět závod stocků a ve společné klasifikaci se superbiky obsadil výborné páté místo.

„Neděle proběhla parádně, podařilo se zrychlit, lépe zvolit pneumatiku a v neposlední řadě lépe odstartovat. Díky tomu jsem se dostal do skupiny superbiků. Tam jsem se nepouštěl do zbytečných soubojů a nechával spíš divočit dvojicí Choy - Prosenik. Cílem jsem projel jako první stock a pátý celkově, takže po loňském špatném konci sezóny jsem se začátkem té letošní velmi spokojen,“ uzavřel úspěšný víkend havlíčkobrodský jezdec.

Chtěl bych moc poděkovat všem lidem, kteří mně v letošní sezoně podporují, zejména Pavlovi Roháčovi, firmě Bazzaz, Smalt, APFREIGHT, Kili, Bonmoto, Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, PPtuning, FAUR servis auto, týmu Roháč and Fejta, mému tátovi, Honzovi Antonimu, Radimovi Hánovi a fanouškům.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist