Michal Javůrek těsně za pódiem

Závod na maďarském okruhu Hungaroring přinesl napínavé drama, ve kterém Michal Javůrek bojoval až do posledního kola o pódiové umístění. Po nezodpovědném přístupu pomalejšího jezdce nakonec skončil pár sekund za pódiem.

Michal Javůrek těsně za pódiem
Michal Javůrek nastoupil na maďarském Hungaroringu k dalšímu závodu své krátké kariéry. V závodě Volné třídy přes 600 ccm patřil tentokrát ke kandidátům na pódiová umístění, když prakticky celý závod jezdil na třetím místě. O vytoužené pódium markvartického závodníka tentokrát připravila nezodpovědnost pomalejších jezdců, kteří při předjíždění o jedno kolo nereagovali na mávání modrým praporem. I přes konečné páté místo v předposledním závodě sezóny byl jezdec spokojený, protože bodový přísun mu zajistil postup na osmou pozici celkového pořadí Přeboru ČR.
Michal Javůrek
Na Hungaroring jsme vyrazili už ve středu navečer, abychom mohli čtvrteční den věnovat tréninku. Bohužel nebyl náš tým opět v kompletní sestavě, tak jsem vyrazil pouze já a Tomáš Tvrzník. Po pomalém seznamování s tratí jsem se dostal do tempa a po dvou jízdách se mi podařilo dosáhnout nejlepšího času z jarního závodu, s čímž jsem byl spokojen a byl jsem zvědav na páteční kvalifikační trénink. Ten se bohužel nevydařil podle představ a patrně z důvodu opotřebené zadní pneumatiky jsem zajel nejlepší čas o 2 sekundy horší než při volném ježdění, což mě dostalo až na 14. kvalifikační čas.
Na sobotní kvalifikaci jsem obul novou zadní pneumatiku, která mi přinesla zrychlení o 5 s, což mě katapultovalo na čtvrtou startovní pozici a první start z první řady v mé kariéře. Start do závodu se mi vydařil, po prvním kole jsem byl na 3. místě, což mi vydrželo do posledního kola, kdy přišel problém při předjíždění o kolo pomalejšího jezdce. Bohužel jsem neměl pro předjetí tolik prostoru, kolik bych potřeboval a to mě stálo vyjetí z trati a ztrátu dvou míst, kterou už nebylo možné dohnat. Škoda, že někteří jezdci jezdící na konci startovního pole ignorují modrý prapor a myslí si, že jim snad traťáci mávají na pozdrav. Po zatím nejlepším závodě přišlo velké zklamání, od podiového umístění mě dělilo jen jedno kolo, ale co se dá dělat, třeba budu mít trochu víc štěstí někdy příště. Každopádně bych chtěl poděkovat všem, kteří mi pomáhali a byli ochotni věnovat čas a energii přípravě motorky doma i přímo na závodech.
www.michaljavurek.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist