Michal Javůrek na úvod sezóny se třemi poháry

Michal Javůrek úspěšně absolvoval první závod této sezóny, který se konal o uplynulém víkendu na maďarském okruhu Hungaroring.

Michal Javůrek na úvod sezóny se třemi poháry
Do nové sezóny připravil tým Javor Racing zcela nový motocykl Suzuki GSX-R1000 K5 pro třídu superbike. Na okruhu Hungaroring Michal Javůrek testoval již od čtvrtka. Hlavním cílem tohoto testování bylo dobře nastavit nový motocykl. Zpočátku se týmu nedařilo doladit sekundární zpřevodování, proto byly časy velice neuspokojivé. Další závada se objevila na předních brzdách, bohužel do konce víkendu nebyla tato závada stoprocentně odstraněna. I přes tyto drobné problémy se markvartický jezdec postavil v sobotním závodě Přeboru Volné třídy nad 600 ccm na pole position. Závod poté dokončil za loňskými největšími soupeři Alešem Halámkem (v závodě 1. místo) a Zdeňkem Štětinou (2. místo) na dobrém třetím místě. V důležitém nedělním závodě Alpe Adria Superbike, který byl odstartován jako mokrý, se Michalovi podařilo dojet na třetím místě, především díky ukázněnosti jezdce, kdy téměř celá špička havarovala a do cíle se tak nedostala. Michal Javůrek dojel tento náročný závod jako jediný z českých závodníků a vedle třetího místa v Alpe Adria si tak připsal i vítězství v hodnocení Mezinárodního Mistrovství České republiky, které pro něj bylo historicky první v jeho krátké kariéře.
Michal Javůrek:
"Do sobotního závodu Volné jsem startoval z 1. pozice, kterou se mi podařilo udržet pouze necelé dvě kola. Poté mě předjel Aleš Halámek a později i Zdeněk Štětina. I když jsem se chvílemi dotahoval zpět na druhou pozici, nebylo již dostatek času a sil na její dosažení. Cílem závodu Volné třídy jsem projel na 3. místě.
Nedělnímu závodu třídy Superbike předcházelo celodenní čekání na start, který měl být původně v 15:15 hodin. Kolem 14 hodiny odpolední se před startem třídy Supersport začalo horšit počasí a později se dokonce spustil déšť. Ten nepřestával, s přestávkami trval až do startu naší třídy. Kvůli průtahům, zaviněným špatným počasím, byl start našeho závodu až okolo 18. hodiny. Start do závodu se mi příliš nepovedl a tak jsem po první zatáčce jel na 6. místě. Miloš Čihák s Petrem Čermákem začali hned po startu tahat a tak mi nezbylo nic jiného, než zkusit se jich udržet a neztratil tak s nimi kontakt. Tito dva rychlý jezdci však při brzdění do první zatáčky po cílové rovince havarovali a já jsem byl rázem na 3. místě. Během závodu se na mě dotáhl ještě jeden ze soupeřů, ale i ten při stíhací jízdě havaroval. Až do cíle závodu jsem pak jel víceméně na jistotu s cílem udržet 3. místo, na kterém jsem také závod dokončil."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist