Maple Racing Team po druhém závodě

Během uplynulého víkendu se konal v Maďarsku na okruhu Pannonia-ring druhý letošní závod MČR a zároveň třetí letošní závod Alpe Adria Championship, za účasti kompletního týmu MAPLE RACING.

Maple Racing Team po druhém závodě
Stejně jako při prvním letošním závodě na Hungaroringu jeli ve Volné třídě Tomáš Tvrzník (do 600 ccm) a Michal Javůrek (nad 600 ccm). Michal i zde ještě nastoupil ve třídě SUPERBIKE. Třetí jezdec MAPLE RACING TEAMu Pepek Brtek hájil barvy ve třídě SUPERSPORT.
Celý tým se do Maďarska přesunul až ve čtvrtek pozdě večer a v pátek využil volných treninků. V sobotu byly vypsány kvalifikace pro všechny třídy. V první kvalifikaci Volné třídy získal Tomáš Tvrzník 16.místo a Michal Javůrek 8.místo, tato kvalifikace byla pro pád jezdců přerušena a s časovým odstupem znovu otevřena, ale kvůli špatné informovanosti většina jezdců do obnovené kvalifikace nenastoupila. Druhá kvalifikace se již obešla bez přerušení a oba naši jezdci své časy vylepšili, dosáhli tohoto pořadí - Tvrzník 19.místo a Javůrek 3.místo. Ve třídě SUPERBIKE v první kvalifikaci dosáhl Michal Javůrek 16-tého nejrychlejšího času a ve druhé kvalifikaci 15-tého nejrychlejšího času. Pepek Brtek ve třídě SUPERSPORT dokončil obě kvalifikace shodně s 18-tým nejrychlejším časem.
V neděli klasicky následovali ranní warm-upy všech tříd, po té byl hned prvním závodem dne závod Volné třídy. V tomto závodě ve skvělé formě ukázal Michal Javůrek, když se velmi rychlou jízdou (nejrychlejší kolo závodu - 2:02:551) přibližoval prvnímu jezdci pole (Přemek Glinz). Když byl Michal již v závěsu za prvním dostal nepříjemný High-Sider a musel své tempo raději zvolnit, zvolil správně jistotu zisku bodů za druhé místo. Druhý jezdec týmu v této třídě Tomáš Tvrzník po dobrém startu získal několik pozic, ale během závodu neudržel tempo rychleji jedoucích jezdců a závod dokončil na 13.místě. Na závěr závodního víkendu byly v časovém plánu závody tříd SUPERBIKE a SUPERSPORT. V závodě SUPERBIKE se opět dokázal prosadil Michal Javůrek, když závod dokončil na celkovém 11.místě a zároveň jako třetí nejlepší Čech. (1.Čihák , 2. Glinz , 3. Javůrek). O absolutní finále závodního víkendu se postarala třída SUPERSPORT, kde jezdec Pepek Brtek precizní jízdou získal celkové 6.místo a v cíli byl jako osmý jezdec v pořadí s českou licencí.
Byl to pro tým náročný závodní víkend (např. teploty vzduchu dosahovali vysoko nad 30 stupňů). Michal Javůrek opět dokázal v obou závodech ve kterých startoval vystoupit na podium, čímž jednoznačně potvrzuje svojí roli týmové jedničky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist