Maple Racing Team po dalších závodech

Dva náročné závody během dvou týdnů obsolvoval Maple Racing Team, v jehož středu jsou Michal Javůrek s Josefem Brtkem.

Maple Racing Team po dalších závodech
MAPLE Racing Team má za sebou dva náročné závodní víkendy, na obou jsme si dostatečně užili nepřízně počasí. Prvním byl 44.ročník 300 ZGH v Hořicích (27-28.5.), kde byl již tradičně velice nabitý startovní rošt zvučnými jmény i ze zahraničí. Zde tým opět reprezentovalo duo jezdců Michal Javůrek ve třídě OPEN nad 600 ccm a Pepek Brtek ve třídě OPEN do 600 ccm. Do závodního klání jezdci nastupovali s vědomím nebezpečnosti tohoto přírodního okruhu a s jasnou strategií týmu jet tak, aby přes příliš neriskovali zranění nebo poškození strojů, které by jim zabránilo startu v závodech MezMČR. Toto se dařilo jezdcům plnit až na jednu drobnost, kdy Michal Javůrek v nedělním ranním Warm-Upu na velice mokré trati doslova letěl za Jirkou Dražďákem (2 sekundy ztráty na kolo), bohužel jen do té doby než upadl v jedné ze zatáček po výjezdu z náměstí. Naštěstí se Michal nezranil a motocykl se podařilo také do závodu opravit. Michal nám všem ukázal, že se ho po vítězství na Hungaroringu drží forma. Pepek Brtek se striktně držel týmové strategie a během závodu se pohyboval mezi 14 až 18.místem, nakonec si dojel pro pěkné 16.místo. Michal Javůrek i přes zmiňovaný pád nasadil po startu závodu jeho třídy vysoké tempo a závod dokončil na 13.místě. V rámci spolupráce týmu s firmou CR Project a dobré vůli AMK Hořice zajistil MAPLE Racing Team na neděli do Hořic výlet pro děti z dětského domova v Krnsku u Mladé Boleslavi. Velké díky patří především Ing. Horákovi a panu Kočímu.
Během následujícího týdne se tým přemístil k dalšímu závodu AA Cupu a MezMČR do Maďarska na okruh Pannonia-ring, ležící nedaleko města Sárvár. Tento okruh měří 4.740 metrů a má především tu zvláštnost, že je uzpůsoben pro jízdu oběma směry. Vloni zde Michal Javůrek získal 6.místo, Tomáš Tvrzník 10.místo a Pepek Brtek si zde při pádu v tréninku zlomil klíční kost. Počáteční ryze deštivé počasí se změnilo na polojasné s přeháňkami a tak se přezouvalo jako o život. První kvalifikace Volné třídy se jela na mokru, Michal Javůrek si zde vyjel 2.místo (1.místo mezi „litry“) a Pepek Brtek 13.místo celkově.
Pak následoval kvalifikace třídy SUPERSPORT, kdy si na osychající trati Pepek vyjel na mokrých gumách 16.místo. Těsně před druhou kvalifikací Volné třídy silný vítr vysušil trať okruhu a bylo bezpodmínečně nutné přezout na sucho, bohužel kvalifikace Volné je na rozdíl např. od SUPERSPORTů o 10 minut kratší (SUPERSPORTY mají 30 minut). I přes maximální úsilí celého týmu o co nejrychlejší přezutí obou strojů, stihli oba jezdci v druhé kvalifikaci Volné třídy pouze jedno měřené kolo na suchu. Pro Michala Javůrka to tedy znamenalo 9-tou startovní pozici (5.místo mezi „litry“) a pro Pepka Brtka propad o tři místa na 16-tou startovní pozici. V sobotním podvečeru absolvoval ještě Pepek druhou kvalifikaci SUPRSPORTů, kdy během druhého kola jezdce vyhnala z trati dešťová přeháňka. Pepek si během toho jednoho měřeného kola vyjel v druhé kvalifikaci 8.místo. V součtu kvalifikačních časů to ale bylo 17.místo na startovním roštu. V neděli se přece jenom počasí trochu umoudřilo a již nepršelo. Do ranního Warm-Upu Volné třídy nastoupil z týmu pouze Michal Javůrek. Pepek Brtek nastoupil až do Warm-Upu SUPERSPOTů, který těsně předcházel závodu Volné třídy. V závodě předvedl Michal Javůrek fantastický start a prvních kolech závodu jezdil dokonce na prvním místě mezi „litry“. Michal bohužel několikrát chyboval a v cíli to pro něho bylo pěkné 4.místo. Pepek Brtek závod Volné třídy pojal jako ostrý trénink na odpolední závod SUPERSPORTů a dojel si pro 8.místo mezi „šestistovkami“. Do odpoledního závodu Pepek Brtek nastupoval velice motivován. Po nepříliš podařeném startu, ale začal Pepek výrazně zrychlovat. V cíli proměnil své úsilí v celkové 16.místo v AA Cupu. Mezi jezdci českého mistrovství by to mělo být místo osmé.
Dalším podnikem , kde můžete MAPLE Racing Team vidět je v termínu 8-9.7.2006 ME v Mostě, kde je vložen doplňkový závod Volných tříd.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist