MAPLE RACING Team

Posledním dubnovým víkendem odstartovala letošní sezóna Mezinárodního Mistrovství České republiky silničních motocyklů, které je již tradičně konáno v rámci Alpe Adria Cupu (neoficiální mistrovství středoevropských zemí) v Maďarsku nedaleko Budapešti, na známém okruhu Hungaroring. Tento závodní víkend (28 – 30.4.2006) byl pro MAPLE RACING Team ve znamení novinek a především sportovních úspěchů.

MAPLE RACING Team
Jak jsme již upozornili v předsezónní tiskové zprávě, tým zahájil sezónu prozatím pouze se dvěma aktivními jezdci Pepkem Brtekem a Michalem Javůrkem, v pohárových třídách OPEN (do a nad 600 ccm), ale nově i v mistrovské třídě Supersport, třetí jezdec Tomáš Tvrzník je stále ještě bez nového stroje.
Možnost volného testování ve čtvrtek využil během velmi teplého a slunečného počasí pouze jezdec třídy OPEN nad 600 ccm Michal Javůrek se svým strojem Suzuki GSX-R 1000 K3. Druhý jezdec Pepek Brtek (třídy Supersport a OPEN do 600 ccm) díky časovému skluzu již volné testování nestihl a vstupoval tak do páteční kvalifikace třídy OPEN bez předchozího tréninku na tomto okruhu, kde závodil naposledy před rokem.
Do první kvalifikace nastupovali oba jezdci s naprosto rozdílnými úkoly. Michal Javůrek měl zúročit najeté kilometry z volného tréninku. Pepek Brtek si měl oživit znalost okruhu a sžít se úplně s novým strojem YAMAHA R6 model 05. Oba jezdci splnili své úkoly, když Michal Javůrek v této kvalifikaci zvítězil a Pepek Brtek se svými časy kolo od kola posouval od středu výsledkové listiny k její špici.
V sobotu čekal jezdce podstatně náročnější program, především Pepka Brtka, který mimo druhé kvalifikace a závodu třídy OPEN, absolvoval i dvě kvalifikace na nedělní závod mistrovské třídy Supersport. Pepek do tohoto závodního dne nastupoval s prioritou zajetí dobrého kvalifikačního času ve třídě Supersport, aby si zajistil dobrou pozici na startu. Pepkovi výsledky předčili očekávání, když si v silné konkurenci třídy Supersport zajistil 15-tou pozici na nedělním startovním roštu a v závodě třídy OPEN do 600 ccm získal 6-té místo. Michal Javůrek druhou kvalifikaci třídy OPEN zvládl výborně a to i po taktické stránce , když zajel tři velice rychlá kola a po té již vyčkával, jak na to odpoví soupeři. Ti bohužel na jeho rychlé časy nestačili a Michal tak startoval poprvé v životě z POLE POSITION. Této výhody dokonale využil a závod třídy OPEN vyhrál stylem start-cíl, když druhý jezdec v pořadí v cíli na Michala ztrácel cca. 25 vteřin.
O velice příjemnou tečku, pro náš tým, za závodním víkendem se postaral debutant třídy Supertsport Pepek Brtek. Pepek po startu vyrazil bez ostychu vpřed a především vytrvalý boj se zkušeným rakouským jezdcem na Ducati, nás přesvědčil o správnosti volby třídy Supersport pro našeho jezdce. V cíli byl Pepek celkově mezi jezdci Alpe Adria Cupu 12-tý a v MezMČR 6-tý, což je na premiéru v této třídě více než skvělý výsledek.
Dalším závodem pro náš tým by měl být poslední květnový víkend volný závod 300 ZGH na přírodním okruhu v Hořicích.
Za MAPLE RACING TEAM Lucio & Tomáš Tvrzník

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist