Lukáš Jasenský v Rijeke na druhom mieste

Slovenský pretekár Lukáš Jasenský štartoval cez víkend na ďalšom podujatí šampionátu UEM Alpe Adria v chorvátskej Rijeke. Po skvelom víťazstve na Slovakia Ringu čakal tentoraz na 19-ročného pilota tímu JLT-motoracing v triede Superstock 600 pre neho celkom neznámy okruh.

Lukáš však aj tentoraz dokázal, že sa vie veľmi rýchlo prispôsobiť novým podmienkam a v kvalifikácii dosiahol čas 1:33,5, ktorý ho zaradil na piate miesto štartového roštu. V nedeľnom zahrievacom tréningu opäť zrýchlil a do samotných pretekov odštartoval s cieľom zaútočiť na pódiové umiestnenie, ktorý sa mu aj podarilo naplniť, keď obsadil tretie miesto za Talianom Tomassinim a Slovincom Dečkom, ktorý bol však pre nepovolené úpravy motocykla diskvalifikovaný a Lukáš si tak za druhé miesto pripísal ďalších dvadsať bodov do priebežného hodnotenia, kde tak zvýšil svoj náskok na čele šampionátu na 34 bodov. V pretekoch navyše opäť zlepšil svoj najlepší čas takmer o sekundu oproti kvalifikácii na hodnotu 1:32,6 min.
Lukáš Jasenský: "V piatok ma čakali tri tréningy, ale pre poruchu na elektronike som sa v prvých dvoch nezviezol a mohol som absolvovať až tretí, keď sa nám podarilo problém odstrániť. Musel som sa predovšetkým učiť pre mňa novú trať a moje prvé pocity z nej boli hrozné, keďže je tam veľmi nekvalitný povrch. V sobotu sa mi napriek tomu v kvalifikácii darilo, s dosiahnutým časom som bol pri svojej prvej návšteve spokojný. Vo Warm Upe som navyše o pol sekundy zrýchlil, takže som si pred pretekmi veril. Podarilo sa mi výborne odštartovať a držal som sa spolu s mojimi súpermi, no postupne sa začal prejavovať problém so zadným tlmičom, na výjazde zo zákrut mi šiel motocykel do šmyku, a tak som radšej jazdil na istotu. Bol som spokojný aj s tretím miestom, ale po diskvalifikácii Dečka som dokonca postúpil na druhé. Odchádzam domov spokojný a chcem za to vyjadriť vďaku tímu JLT-motoracing, môjmu otcovi a bratovi.”