Krok do neznáma

O víkendu 23.-25.4.2010 se jako již tradičně konal na maďarském okruhu Hungaroring zahajovací závod šampionátu Alpe Adria a také Mistrovství České Republiky, kterých se primárně náš tým účastní.

Krok do neznáma
Po přestupu ke značce BMW nám počasí nedopřálo otestovat možnosti využití a potenciál našich nových motocyklů BMW S1000RR. O to větší výzvou byla pro celý tým účast v úvodním závodě letošního roku, který tak byl jedním velkým krokem do neznáma.
Čtvrteční volné tréninky měly posloužit oběma jezdcům týmu jak Michalu Fillovi, tak Viktoru Nossovi k seznámení se stroji, které před tím pouze zajížděli při jednodenním svezení na Slovakiaringu. Realita testovacího dne však byla zcela odlišná od plánů hned při prvním ranním tréninku. Oba motocykly bouhužel vypovídaly poslušnost a tak měli naši mechanici plné ruce práce s odstraňováním technických potíží. V průběhu dne se ukázalo, že jsme na novou techniku krátcí a tak jsme se po konzultaci s našimi partnery v BMW vydali hledat pomoc do budapešťského zastoupení bavorské značky, jehož výsledkem bylo odstranění problému a opětovný běh obou motorů.
Přišel pátek, otestováno nebylo a tak vzali oba jezdci za vděk alespoň jedním ranním tréninkem a soustředili se na sobotní kvalifikace. V těch zazářil Michal Filla, ten ač absolvova první letošní víkend v sedle závodního motocyklu, dokázal v druhé kvalifikaci zajet suverénně nejrychlejší čas, který měl hodnotu traťového rekordu a druhému jezdci z kvalifikace nadělil více jak vteřinu. Jeho čas měl hodnotu 1:50,451 !!! Viktor Noss se potýkal v kvalifikacích s nastavením podvozku svého nového stroje a kvalifikoval se osmým místem do druhé řady startovního roštu.
Start závodu se Michalovi dle očekávání příliš nevydařil a náš jezdec odjel do závodu v závěsu za první pětkou, první zatáčka druhého kola jako první poznala lídra závodu, to když Michal v prvním kole prokličkoval mezi soupeři a v průběhu dalších kol poodjel, aby si pohlídal vedoucí pozici. V závěru závodu zvolnil a s bezpečným náskokem si pohlídal vítězství. Viktor Noss ani do závodu nenastoupil s ideální funkcí podvozku a s motocyklem se v některých zatáčkách spíše pral. Odvedl však velice bojovný výkon, kdy v závodě bojoval s mistrem republiky supersportů z roku 2004, Pavlem Oudou. Viktor nakonec dokázal tento souboj o osmou pozici rozhodnout ve svůj prospěch a v hodnocení MČR skončil jako šestý.
Michal Filla#55: „ Přípravy na sezonu byly hodně hektické, ale to je pří závodění na zcela novém modelu motocyklu normální. Doufali jsme ve volné tréninky, ale ty nám taky nevyšly. Nakonec se nám, ale vše podařilo opravit a mohli jsme se do toho konečně opřít. Hned v první kvalifikaci se nám dařily zajíždět slušné časy a ty jsme pak ve druhé ještě o hodně posunuli. Traťový rekord mi udělal určitě radost. Do závodu jsem neodstartoval nejlépe, ale brzo jsem se dostal na první místo a docela rychlými koly jsem si vybudoval dostatečný náskok. Poslední kola jsem zvolnil, abych neudělal zbytečnou chybu a nakonec nám to vyšlo. Musím poděkovat týmu BMW Invelt za perfektní práci. Jsem moc rád, že mám kolem sebe tyto lidi. Dále bych chtěl poděkovat všem partnerům týmu za podporu. Doufám, že budou jejich loga i v budoucnu hodně vidět.
Viktor Noss #91:Měli jsme moc těžký víkend, nejhůře bylo ve čtvrtek, kdy se nám vůbec nedařilo zprovoznit motorky. Naštestí nám BMW poskytlo všechny potřebné informace a s pomocí místního dealera v Budapešti, který nám ochotně motorky diagnostikoval, se všechno podařilo odstranit a nastoupit do kvalifikací. Ty pro mě nebyly vůbec dobré, protože jsem začal sezonu nejen na novém motocyklu, ale i pneu a podvozku. Konečné 8.misto v kvalifikaci a celkové osmé místo v závodě není nakonec přes všechny ty problémy a úplnou absenci testování nejhorší vysledek. Bude nám jistě ještě trvat, než se podaři sladit všechny ty nové komponenty a najít tu správnou cestu. O to více mě těší výkon mého týmoveho kolegy Michala, který se dokázal s BMW sžít neuvěritelně rychle. Vstoupil do letošní sezony s novým traťovým rekordem a prvním místem v nedělním závodě a to je pro celý náš tým vynikaíicí výsledek. Tým se také poprve sešel prakticky v úplně novém složení mechaniků a tímto bych jim chtěl poděkovat za perfektně odvedenou práci. Ješte pozdrav pro Václava, ať se dá co nedříve dohromady a můžeme společne vyjet na dráhu v kompletní sestavě.“

Výsledky závodu Alpe Adria Superstock1000:

1.Michal Filla
2.Fabrizio Pellizzon +2,171
3.Tomáš Mikšovský +2,350
4.Viktor Kispataki + 7,447
5.Michal Drobný + 21,182
6.Michal Šembera + 25,115
7.Kamil Prager + 28,209
8.Viktor Noss + 52,404
9.Pavel Ouda + 52,571
10.Zbyněk Čech + 1:55,308

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist