Kamil Prager získal další double

Vítězstvím ve třídě Superbike si Kamil Prager upevnil svou vedoucí pozici, vítězstvím ve štokách naopak snížil ztrátu na vedoucího Raymonda Borowczaka.

První letošní zastávka alpsko-jadranského poháru se odehrála o uplynulém víkendu na okruhu v Mostě. Podnik, který byl zároveň i třetím dílem Mezinárodního Mistrovství České republiky, byl poznamenán z větší, či menší části chaosem pořádající agentury Alpe Adria Cupu, jehož zástupci například neustále měnili časový harmonogram jednotlivých závodů. V pořadí již čtvrtý rozpis závodů zařadil jako první závod třídy Superstock 1000 a až po něm závod třídy Superbike. Možnost rozebírání motocyklů při kontrole po závodě tak mohla tvrdě poznamenat jednotlivé jezdce, kteří se stejným strojem nastupují nejen ve třídě Superstock 1000, ale i ve třídě Superbike. Mezi takovéto jezdce patří i právě Kamil Prager, jenž po diskvalifikaci na Hungaroringu nehodlal nic ponechat náhodě a svůj motor vybavil standardním vstřikovacím zařízením, bez jakýchkoliv úprav, což ho naopak notně znevýhodňuje v závodech Superbike. Neustálým změnám v harmonogramu nezabránili ani čeští zástupci, kteří tomuto jednání Italů pouze přihlíželi a dovolili tak, aby nad logikou zvítězila něčí vůle být brzo po závodech doma a sedět v papučích u televizních zpráv.
V prvním závodě, kterým tedy byla třída Superstock 1000, bojoval o celkové vítězství s Maďarem Kispatakim. Strhující souboj gradoval v posledním kole, kdy Kamil uhájil své vedení s rozdílem 0,071 sekundy. Vítězstvím v závodě a ziskem 25 bodů do hodnocení MEZ MČR se Kamil vrátil do boje o krále této třídy. V celkovém pořadí patří Kamilovi nyní třetí pozice, když na vedoucího Borowczaka ztrácí již pouhých sedm bodů.
Kamil Prager zvítězil i v hodnocení mezinárodního závodu Mistrovství ČR silnější třídy Superbike, kde za své záda ihned po startu odsunul v kvalifikaci nejrychlejšího Čecha Petra Čermáka. Dalším vítězstvím získal Kamil Prager na čele celkového pořadí této třídy již náskok 38 bodů na druhého Borowczaka.
Kamil Prager
Jsem rád, že se mi podařilo zvítězit v absolutním hodnocení závodu třídy Superstock 1000, i když jsem se obával protestu. Nevadilo mi to ze strany technické, motorku jsem již před Pannonii vybavil standardním materiálem, ale vadilo mi, že když budu rozebírat motorku, nebudou mít moji mechanici mnoho času na smontování a samotnou přípravu na závod superbiků. Pak přišlo i vítězství v našich superbikách, což mi přineslo i náskok na čele celkové klasifikace. Do dalších závodů tak mohu nastupovat s větší jistotou a soustředit se na dotažení ztráty ve štokách. Za tento výsledek chci poděkovat především mechanikům, kteří dokázali velmi rychle pracovat na změnách podvozku při přechodu ze štoků do superbiků. Nyní je před námi závod v Brně, kde bych chtěl potvrdit vítězstvím své ambice ve třídě superbike, ve štokách bych se chtěl opět trochu přiblížit k vedoucími jezdci šampionátu. I nadále totiž je mým cílem titul v obou těchto kategoriích.