Igor Kaláb naposledy ve třídě 125 ccm

Brněnský jezdec Igor Kaláb se připravuje na další sezónu v sedle motocyklu třídy 125 ccm, což bude vzhledem k pravidlům FIM pro evropský šampionát jeho poslední sezóna v této třídě.

Igor Kaláb naposledy ve třídě 125 ccm
Igor Kaláb minulý týden ukončil testovací program letošní zimy. Na okruzích ve Španělsku připravoval svůj stroj Aprilia 125, se kterým se letos opět postaví na start Mistrovství Evropy třídy 125 ccm. Nový motor i nové pérování pracovalo velmi dobře, a tak se brněnský jezdec již nemůže dočkat prvního, dubnového víkendu, kdy na italském okruhu Vallelunga odstartuje další ročník šampionátu, na jejímž konci se nejlepší jezdec raduje z koruny krále nejstaršího kontinentu naší planety.
Igor Kaláb
Pro rok 2006 jsem zamýšlel přestoupit výše a vyzkoušet si tak třídu 250 ccm. Nakonec však pojedu opět kategorii 125 ccm, což bude vzhledem k novému předpisu pro starty v Mistrovství Evropy má poslední sezóna v této třídě. Pro rok 2007 tak již musím pomýšlet výše. Letos tedy opět pojedu na Aprilii. Z té mé loňské, tedy z modelu 2002, mi zbyl pouze rám, do kterého přišlo nové tlumení Ohlins 2004 a motor také z roku 2004. Výkon motorky se na brzdě podařilo během zimy trochu zvednou, domnívám se, že i nový podvozek bude velké plus.
Do letošní sezóny nastoupím s novým týmovým kolegou. Stal se jim mladý Joshua Sommer, který vloni absolvoval ve Španělsku MotoGP Academy. Po roce tam skončil, neznám přesně důvody, ale vím, že to pro něj bylo velmi náročné. Josh pojede také s Aprilii 125, narozdíl od mého stroje má Josh kompletní stroj roku 2004, ovšem s tlumením WP.
Před týdnem jsme byli na testování ve Španělsku. Jezdili jsme na okruzích v Cartageně a Albacete. Počasí se nám vydařilo, a tak jsem najezdil mnoho kilometrů. Myslím, že se mi podařilo celkem dobře nastavit motorku na letošní sezónu, což dokazoval i můj čas na okruhu v Cartageně, kde jsem jezdil o 0,4 sekundy rychleji než při loňském testování. Pro letošní rok to tedy vypadá velmi nadějně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist