Hořké Brno

Druhým závodem pokračoval o třetí květnové neděli seriál závodů MMČR a Alpe Adria Cupu. To že je květen zdaleka neodpovídá současným klimatickým podmínkám ve střední evropě a na celkovém obrazu celého víkendu se to dost podepsalo.

Hořké Brno
Sobotní kvalifikace se nakonec konaly na suchu a Michal s Viktorem podali velice pěkné výkony. Nastoupili se stroji BMW do obou litrových tříd. Ve štocích si Michal časem 2:04,060 zajistil třetí startovní pozici, když mezi českými jezdci vládl o více než jednu vteřinu před druhým jezdcem MČR Radkem Rousem. Viktor Noss startoval ze třetí řady, když v sobotním odpoledni zajel čas 2:08,719 Do superbiků nastoupilo naše dou premiérově a se stroji prakticky identickými s těmi, které mají pro třídu Superstock 1000. I v „bajcích“ oba naši jezdci tvrdili muziku, Michal opět s časem na hranici dvou minut a čtyř vteřin, Viktor zlepšil svůj čas oproti štokové kvaldě a časem 2:07,250 se v nabitém poli kvalifikoval coby čtrnáctý.
Nedělní závody bohužel poznamenal déšť. První ze startů, ten štokový, probíhal zv začínajícím májovém deštíku, ovšem po přerušení vinou pádu jednoho z polských jezdců následoval restart za mohutného lijáku. Cíl prvního kola bohužel neviděl Michal Filla, který pohřbil své naděje v hromadném pádu tří jezdců v první z levých zatáček Masarykova okruhu. Viktor Noss se tak snažil vydobít maximum sám, ovšem i jeho snažení bylo ukončeno pádem ve stejné pasáži, kde několik kol nazpět havaroval Michal.
Do superbikového závodu nastoupil nakonec osamocený Viktor. V podmínkách, které opravdu nebyly stvořeny pro závodění si nevedl špatně, a vybojoval si třetí příčku a svůj první letošní věnec v hodnocení MČR a celkově skončil jako jedenáctý v hodnocení šampionátu Alpe Adria.


Michal Filla #55:

“Na Brno jsem se opravdu těšil. Byl to pro nás důležitý závod. Bohužel se mi to úplně nepovedlo. Je mi to líto hlavně kvůli týmu a našim partnerům, kteří se i v tak nepříznivém počasí vydali na okruh nás podpořit. Kluci pracovali každý den do noci, abychom se mohli zúčastnit i třídy superbike a byli nachystaní na nedělní závody a také se jim to dokonale podařilo. Myslím, že kdo viděl náš tým, musí to potvrdit. V kvalifikacích jsme se trošku trápili s nastavením podvozku, ale podařilo se nám zajet docela slušně. Do závodu se mi podařilo dobře odstartovat a vedl jsem. Pak ale začalo pršet a závod byl přerušen. V závodě jsem jel opatrně, ale přesto jsem se ocitl hned na zemi. Nevím, jestli mě sfoukl vítr, nebo mě zezadu někdo postrčil, ale srazil jsem v pádu ještě jednoho jezdce a ten byl bohužel zraněn. Do třídy Superbike jsem ani nenastoupil, protože jsme ji brali jen jako trénink a dvě rozbité motorky by asi byly velké sousto. Tým fungoval zase na jedničku a doufám, že si to příště vynahradíme.“

Viktor Noss #91:

“Brno je pro nás domácí trať a tak je nám o to víc líto když se závod nepovede. Stále ještě bojujeme s nastavením podvozku, proto kvalifikace nedopadly podle mých představ a pořád ještě zaostávám za loňskými časy. Dvanáctá pozice ve štocích a 14. místo v kategorii Superbike nakonec v tak nabité konkurenci nebylo až tak špatné. Opakovaný start prvního závodu se mi vůbc nepovedl a musel jsem hodně dohánět, což se mi i dařilo, ovšem jen do čtvrtého kola. Pád ve stejné zatáčce jako Michal je pro mě noční můrou a myslím i pro celý tým. Závod superbiků už proběhl z mého pohledu na jistotu a to že jsem skončil na třetím místě snad trochu zvedlo náladu celému týmu. Děkuji všem v týmu za perfektně odvedenou práci a na dalším závodě budeme opět bojovat. „

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist