Finále v Poznani

O uplynulém víkendu absolvoval letošní finále Mistrovství ČR na okruhu v polské Poznani také jezdec DRT Teamu Viktor Dušek.

Ač jeho šance na zlatý věnec v celkovém hodnocení volné třídy do 600 byly již pouze teoretické, nevzdal náš jezdec boj o titul volné třídy do 600ccm a bojoval do posledního kola, aby obsadil nakonec třetí pozici. Do nedělního závodu třídy supersport startoval Viktor ze třetí řady a svou jedenáctou startovní pozici dokázal v závodě o dost vylepšit, když se v závěru závodu pral o šesté místo. V tomto souboji však těsně prohrál, skončil sedmý celkově a jako pátý z jezdců bodujících do MČR.
Viktor Dušek #15: „Do Poznaně jsem odjížděl s vědomím, že titul z přeboru volné třídy je ztracen, díky poruše na Pannoniaringu a pádu v Mostě jsem měl na soupeře obrovskou bodovou ztrátu a tudíž pouze teoretickou šanci na celkovou výhru! První tréninky a časy na kolo nebyly špatné a já se pustil do první kvalifikace. V té jsem na jetých pneumatikách zajel slušný čas. Pro druhou kvaldu jsme udělali pár změn na podvozku a převodech, zase jsem nasadil starší pneumatiku a vyrazil zkusit s tím časem ještě hnout. Podařilo se, jenže na startovním roštu jsem oproti dopoledni trochu klesl. Do závodu jsem hodně zvažoval, jak mám jet, abych neupadl z prvního místa jako v Mostě před dvěma týdny. Start se mi nepovedl a já se usadil na páté pozici, tři kola jsem se nemohl dostat pře poláka přede mnou, když se mi to konečně podařilo, stíhal jsem lídra průběžného pořadí Richarda Sedláka. Když se mi jej povedlo pokořit, bylo už pozdě na atak čela jezdeckého pole, i když jsem s nimi v závěru jezdil shodné časy. Nakonec z toho bylo třetí místo a bohužel i třetí místo celkově! S tímto výsledkem z přeboru volné třídy do 600ccm nemohu být spokojen, po loňském druhém místě celkově a dvou vítězstvích z úvodu sezony jsem doufal v celkové prvenství. Mrzí mě, že díky odstoupení z prvního místa v závodě na Panoniaringu a pádu z čela závodu v Mostě jsem přišel o titul! Ale víkend nekončil, byly na pořadu sobotní kvalifikace supersportů, kdy jsem dopoledne díky drobným problémům nezajel čas, jaký bych si představoval, ale i přesto mě to nechalo na 11. místě. Do druhé kvalifikace jsem nazul v průběhu novou pneumatiku a vyjel na tři kola, v těch se mi podařilo zajet osobní rekord 1:37,8. Bohužel mě tento čas již na roštu neposunul vpřed, jelikož soupeři také zrychlili. V první zatáčce nedělního závodu jsem byl na osmé pozici. Trvalo mi pár kol, než jsem se trochu dotáhl na soupeře přede mnou. Nakonec se mi s ním podařilo vypořádat a snažil jsem se stíhat Jirku Brože, kterého jsem po nějakých nepovedených pokusech nakonec předjel a chtěl jsem mu ucuknout. Šestá pozice se mi zamlouvala, ale proti byla moje pravá ruka, dostával jsem do ní křeče a poslední kola už se to nedalo vydržet. Nakonec jsem musel pustit vybojovanou příčku a cílem projel jako sedmý celkově a pátý v Mistrovství ČR třídy supersport. Samozřejmě bych chtěl v prvé řadě poděkovat všem mým partnerům a celému týmu za pomoc, bez které by to nešlo.“

V současné době se jezdec i tým DRT připravují na závod Alpe Adria šampionátu, který se uskuteční 27.-28.8.2011 na autodromu Grobnik v Chorvatské Rijece