Escad racing team v Mostě

Adrenaline Bike Weekend, pod tímto názvem se konal další podnik letošního seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR, letos již podruhé na autodromu v Mostě. Po nepříliš úspěšném podniku v Brně se ESCAD Racing Team-u znovu dařilo a získal cenné body a pódiová umístění.

Jezdci teamu se tentokrát účastnili tří závodů a to Přeboru ČR "Volná do 600" (CZECH OPEN 600), SUPERSTOCK 600 a poháru Wolczanka Hyosung Cup.
Víkend byl znovu provázen teplotními extrémy, zpočátku úmorné vedro a poté vichřice a bouřka, která v podstatě zabránila jezdcům třídy Volná zúčastnit se druhého kvalifikačního tréninku. Organizace závodů však po brněnských zmatcích fungovala bez větších problémů. Program byl opravdu nabitý, pořadatelé si zřejmě přílišné změny harmonogramu nemohli dovolit a proto byly oba závody třídy Volná diskutabilně a poněkud podivně předčasně ukončeny.
CZECH OPEN 600
Ve třídě Volná 250-600 (CZECH OPEN 600) startovali jezdci Petr Dauš #31 ze sedmé řady, resp. 27.místa a Jitka Formánková #12 ze osmé řady a 32. místa z celkem 39-ti závodníků na startovním roštu.
Po standardně provedeném startu a příliš opatrném nájezdu do první pravé se Petr propadl startovním polem, aby se pak probojovával zpět na svou původní pozici. Jeho stíhací jízdu však ukončil předčasný konec závodu na celkovém 26. místě, resp. 17. místě v CZECH OPEN 600.
Jitka naopak odstartovala výborně, ostatně jako vždy a dojela celkově na 27-mém místě, resp. 18-tém místě v CZECH OPEN 600.
Závod byl předčasně ukončen pro pád jednoho z polských jezdců, motorka ležela v bezprostřední blízkosti trati na nebezpečném místě téměř tři kola než byl závod ukončen červenými vlajkami a jelikož již bylo ujeto více než 2/3 závodu, bylo konečné pořadí dáno dle průjezdu koncem 7. kola.
SUPERSTOCK 600
Ve třídě SUPERSTOCK 600 měl team jako obvykle dvě želízka v ohni, Martina Holoubka #84 a Miloslava Beznosku #5. Po poněkud rozpačitém výkonu v kvalifikačních trénincích, a to zejména z důvodu absence volných tréninkových jízd, nastoupil Martin Holoubek #84 do závodu SUPERSTOCK 600 z 18.místa na startovním roštu, páté řady, z jezdců s českou licencí na 5.místě. Miloušek po kvalifikacích dosáhl na místo 25. (z 34 startujících), tedy ze sedmé řady a sedmého místa mezi jezdci s českou licencí.
Po vydařeném startu a skvělé jízdě se Martin postupně dokázal probojovat až na výsledné 9. místo celkově, což znamenalo 3. místo na "bedně" mezi jezdci s českou licencí. Díky technicko-administrativním bojům polských závodníků pak byl Martin v AA CUPu oficielně bodován na celkovém 7. místě.
Miloušek Beznoska si také skvělou jízdou polepšil výsledek, když dojel na 21., resp. na oficielním 19. místě celkově a 5. mezi českými jezdci.
V průběžném pořadí je tedy nyní Martin ve třídě SUPERSTOCK 600 druhý se ziskem 57 bodů a ztrátou 8-mi bodů prvního jezdce.
Miloušek je v celkovém hodnocení pátý se ziskem 39 bodů, po čtyřech podnicích Mezinárodního Mistrovství ČR.
Wolczanka Hyosung Cup
Značkového poháru Wolczanka Hyosung Cup GT 650 se účastnili tři jezdci ESCAD Racing Teamu, kteří se umístili v následujícím pořadí českého bodování: Jakub Glaser #1 na prvním místě, Miloslav Beznoska #15 na třetím místě a Lubomír Brusch #20 na místě pátém.
ZÁVĚR
Závody v Mostě znamenaly pro ESCAD Racing Team novou vzpruhu i výzvu do posledních dvou podniků v této sezóně.
Další závod se bude konat za měsíc na maďarském okruhu Hungaroring, kde Martin dokázal hned v úvodním závodě sezóny získat první místo, proto mu všichni držíme palce, aby se mu znovu dařilo, tak jako i ostatním jezdcům teamu.