ESCAD Racing Team na Hungaroringu

Mezinárodní Mistrovství ČR silničních motocyklů;, Czech Open a Alpe-Adria CUP byly již tradičně zahájeny na Maďarském okruhu Hungaroring.

ESCAD Racing Team na Hungaroringu
Nutné a důkladné přípravy na sezónu 2006 probíhaly od října roku minulého a tak po 1/2 roce úsilí nastoupil ESCAD Racing Team do závodů MMČR a Czech Open v téměř kompletní sestavě (chyběl pouze Luboš "Dědek" Brusch). Všechno úsilí při přípravě teamu, technického zázemí, motocyklů i jezdců se koncentrovalo do termínu odjezdu na první závod sezóny.
Ve čtvrtek ráno, těsně před startem prvních volných tréninků, se však již v boxu teamu zdálo vše tak, jako by zimní přestávka ani nebyla.
Volné tréninky
Ve čtvrtek 27.04. 2006 a v pátek dopoledne všichni jezdci využili možnost volného trénování na dobře připraveném okruhu a neoficielní časy na kolo dosahované Jakubem Glaserem a Martinem Holoubkem, kteří se teprve sžívali s novými motorkami YAMAHA R6, dávaly slibné naděje na dobré umístění hned v prvním podniku mistrovství.
Kvalifikace
Měřená kola v první kvalifikaci ve třídě Czech Open 600 a SUPERSTOCK 600 ještě vylepšila naděje na dobré umístění, aby pak ve druhé kvalifikaci SUPERSTOCK 600 došlo k naprosto neuvěřitelné a zbytečné obstrukci rakouského komisaře - presidenta jury: pana Martina Suchy z OAMTC.
Během druhého kvalifikačního tréninku si jeden z rakouských jezdců s číslem 13: Michael Beyer, nechtěl nechat líbit předjetí naším Jakubem Glaserem a hned v další zatáčce, nájezdu do první levé za cílovou rovinkou, se snažil vnějškem předjet "na brzdy". Po nevinném střetu Jakub v jízdě pokračoval, ale Michael Beyer havaroval. Bez připuštění jakýchkoli diskusí si pan Martin Suchy z moci úřední, vybral tento nepříjemný, nicméně běžný incident, jako záminku k jakési vendetě českým jezdcům za minulou sezónu.
Zasvěcení účastníci minulé sezóny si zajisté pamatují bitvy ohledně vylučování jezdců podle národnostního klíče a následné spory o body v celkovém hodnocení jezdců.
Došlo tedy k následující absurdní situaci: nezraněný rakouský jezdec s číslem 13, na stejném motocyklu, mohl nastoupit do závodu SUPERSTOCK 600, který dalším svým pádem ve třetím kole zastavil, a to tím, že sestřelil jiného jezdce, shodou okolností slovenského Na Jakuba Glasera však padla karta s Černým Petrem a byl bez možnosti odvolání ze závodu, kde měl zahájit obhajobu českého mistrovského titulu, diskvalifikován.
Vzhledem k tomu, že jakékoli odvolání proti rozhodnutí Jury, vedené panem Martinem Suchym, by nemělo efekt na možnost startu v závodě, jediné, co mohu nyní zpětně jako manažer teamu na jeho adresu prohlásit je:
"Pane komisaři, berte svou funkci odpovědně a nad osobní újmy a potíže se musíte v rámci objektivity přenést. Podobně zlovolné kontumační rozhodování o výsledném pořadí jezdců neslouží Vám ani sportu."
Závod Czech Open 600 + 1000
V sobotu večer byl odstartován závod Přeboru ČR (Czech Open 600), ve kterém startovali jezdci teamu s licencí "B", tedy: Jitka Formánková #12, Martin Holoubek #84 a Petr Dauš #31.
Společný závod dvou výkonnostních tříd s sebou vždy nese určité potíže na trati a tak se hodně karet rozdává hned po startu.
Z celkového počtu 42 kvalifikovaných jezdců se startovním roštu naši zástupci umístili na 8., 29. a 38. pozici. Po nepříliš vydařeném startu jezdců ESCAD Racing Teamu se v poklidném, ale hezkém průběhu závodu pořadí neustále měnilo, aby ve společném pořadí obou tříd jezdci skončili na následujících pozicích: Martin Holoubek #84 na 9. místě a Petr Dauš #31 na 24. místě a Jitka Formánková #12 na 35. místě.
Po rozdělení objemových tříd se tedy Martin Holoubek #84, při jeho prvním závodě za team, umístil na skvělém 2. místě v kategorii Czech Open 600.
Závod SUPERSTOCK 600
Jak již bylo uvedeno výše, nemohl se Jakub Glaser #95, díky zásahu jury, zúčastnit prvního závodu o obhajobu titulu Mistr ČR a tak do nedělního závodu nastoupili jen dva jezdci ESCAD Racing Teamu: Miloslav Beznoska #5 a Martin Holoubek #84.
Vyrovnané kvalifikační časy jezdců na předních místech startovního roštu dávaly naději k dobrému boji o bednu a tak byl závod ihned po startu velmi zajímavý a pořadí se měnilo v každém kole. Po přerušení závodu ve třetím kole, novém startu dle pořadí v posledním průjezdu cílem a po sečtení časů z první i druhé části závodu se vítězem třídy v prvním závodě sezóny 2006 zaslouženě stal Martin Holoubek #84.
Prvním závodem se titul nezíská, soupeři nespí a v dalších podnicích bude zajisté těžké obhajovat první pozice, ale prvních 25 bodů za vítězství na Hungaroringu prostě "je doma".
Miloslav Beznoska #5 se po velmi dobré jízdě v celkovém pořadí pořadí všech jezdců umístil na 23. pozici a v pořadí Mistrovství ČR ve třídě SUPERSTOCK 600 se tak probojoval na skvělé 4. místo.
Závěr
I s ohledem na nešťastný zásah jury byl první závod sezóny pro ESCAD Racing Team vydařenou bodovou sklizní, za což jezdcům teamu patří velký dík.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist