ESCAD Racing Team má další bednu

Další pódiové umístění zaznamenal dynamicky se rozvíjející ESCAR Racing Team v maďarském Hungaroringu. Po vítězství Jakuba Glasera se může tým těšit na vyvrcholení sezóny v Brně, kde si případným umístěním můře Glaser vydobít mistrovskou korunu.

ESCAD Racing Team má další bednu
Již druhý letošní závod poháru Alpe-Adria a MČR na okruhu Hungaroring v Maďarsku mohl být rozhodujícím podnikem v celkovém bodování Mistrovství ČR třídy STOCKSPORT 600, ale nebyl. Jezdec ESCAD Racing Teamu Jakub "Kubíček" Glaser #95 vyhrál závod MČR SST 600, čímž se v této třídě vyrovnaly body tří vedoucích jezdců šampionátu a vše rozhodne poslední závod sezóny v Brně.
Sobotní kvalifikační trénink přinesl neuvěřitelné štěstí v neštěstí Miloslavu "Milouškovi" Beznoskovi #5, když mu na cílové rovince v maximální rychlosti totálně vypověděly službu přední brzdy a po krátkém pokusu zpomalit stroj i sebe zadní brzdou opustil stroj a narazil čelně do bariéry. Důmyslná konstrukce bariéry, notná dávka štěstí a nejspíš i díky boží vůli vyvázl jezdec s pohmožděninami po celém těle, ale živý a nepolámaný.
Po lehčím, ale o to více bolestivém zranění z Brna nastoupila Jitka "Jitule" Formánková #12 k dalšímu závodu sezóny. Ve třídě Czech Open se s časem 2:11,6 kvalifikovala na 35. místě ze 40-ti jezdců obou kubatur a závod pak dokončila na 32. místě, což je neoficielní 11. místo ve třídě do 600 ccm, s nejlepším časem na kolo 2:10,968.
Petr "Petr R6" Dauš #31 po Brněnské pauze nastoupil do závodu CZECH OPEN s tím, že si vyrovná účty s Maďarským okruhem, kde na jaře letošního roku padal, pokud zrovna nebyl sestřelen kličkujícím jezdcem. Časem v kvalifikaci 2:09,1 a nejlepším časem na kolo v závodě 2:10,16 sice nedosáhl na svůj osobák na okruhu, ale jinak vydařený závod dokončil na 28. místě, což je neoficielní 8. místo v bodování třídy do 600 ccm.
Jakub "Kubíček" Glaser #95 se ve velmi vyrovnaných časech třídy STOCKSPORT 600 kvalifikoval na 11. místě AA CUP-u a vytvořil tak spolu s dalšími českým jezdci a dámou kompletní českou řadu na startovním roštu. Vydařeným startem a zejména bravurní jízdou nejenže z českých jezdců dosáhl nejlepšího času na kolo v závodě (1:59,489), ale do cíle dojel na 7.místě v Alpe-Adria poháru a zároveň jako první z českých pilotů a pilotek.
Z prvního místa Kubíčka máme velkou radost. Konečně jsme našli recept na získávání té nejvyšší "bedny" a věříme, že zafunguje i v Brně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist