Dva "Big crashe" v nové mostecké šikaně

Nová šikana na okruhu v Mostě přinesla během úvodního motocyklového víkendu dvě velké havárie několika jezdců, na tyto havárie se můžete podívat v několika fotografiích.

Dva "Big crashe" v nové mostecké šikaně

Fotografie jsou tentokrát v trochu větším rozlišení, pokud je hodláte kdekoliv použít, vždy uveďte jméno autora a zdroj ze kterého pocházejí (Petr Štola a www.racing.motorkari.cz), v opačném případě upozorňuji na porušování autorských práv!
Co nebo kdo je viníkem tohoto karambolu? Na tuto otázku nelze zrovna moc dobře odpovědět, vždy se totiž nalezne pro i proti. Je viníkem některý z jezdců, který nezvládl situaci? Proboha vždyť to jsou závody a toto se stává. Je viníkem retardér? Vždyť ve světě jsou ještě více utažené ratardery a takovéto kolize nebívají .... například Monza, kde pravotočivá zatáčka je daleko více utažená a jezdci tam najíždějí z ještě větší rychlosti, a přesto se tam nyní takhle nepadá. Je viníkem autor řešení šikany? Jednoznačně ne, zástupci okruhu šikanu mnohokrát konzultovali se zástupci FIM, kteří si přímo kladli požadavky na vybudování takovéto šikany.
Viníka nelze nalézt, každopádně se musíme naučit tuto šikanu brát jak je a s ní i jiný styl nájezdu do první zatáčky. Uvidíte, že nám jednou přiroste k srdci, jako již několika jezdcům, se kterými jsem měl možnost v Mostě mluvit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist