Drsná vodní premiéra

První závod v nové třídě, na zcela jiném stroji a v novém teamu absolvoval o uplynulém víkendu na Maďarském okruhu Hungaroring Šlapanický Michal Filla.

Drsná vodní premiéra
První závod v nové třídě, na zcela jiném stroji a v novém teamu absolvoval o uplynulém víkendu na Maďarském okruhu Hungaroring Šlapanický Michal Filla. Pro vicemistra Evropy třídy dvoutaktních dvěstěpadesátek to tak byla po několika testovacích dnech v horkém španělsku a testu v Brně první opravdová výzva a prověření, jak dokáže zvládat pro něj nový čtyřtaktní stroj. Při účasti české elity a díky nedělnímu extempore maďarského počasí, které si pro jezdce připravilo nelehkou zkoušku, to byl opravdový křest ohněm.
Michal Filla:
„Celý víkend jsem absolvoval bez větších problémů a bez pádu. Dařilo se mi každým tréninkem stahovat ztrátu na nejrychlejší jezdce a po kvalifikacích jsem na startu stál na třetí pozici s minimálním odstupem na druhého jezdce. Můj týmový kolega Radek Rous, který stál na pole position, dokázal zajet velmi rychlé kolo a druhému odskočit o více jak vteřinu. Do závodu jsem nastupoval s plánem poprat se o co nejlepší místo na stupních vítězů. Při startovní proceduře se nám ale rozpršelo a závod byl odložen. Jelikož se žádný z předešlých treninků nejel na vodě, musel být vypsán desetiminutový "mokrý trenink" a teprve po něm nový start do závodu. V tréninku jsem si vyzkoušel jízdu na mokru s novým čtyřtaktním motocyklem. V závodě jsem se od začátku pohyboval ve skupince bojující o první místo, ale v momentě, kdy jsme se s Rousem usadili na prvních dvou pozicích, byl závod přerušen pro bouřku a velké množství vody na trati. Po třiceti minutách byl odstartován další závod na plný počet kol. Start se mi nepodařil ideálně a propadl jsem se asi na 6.místo. Když jsem se konečně prokousal na druhé místo, byl už Radek hodně daleko. Jel jsem proto na jistotu a nijak neriskoval. V souboji o druhé místo se mnou byl ještě Václav Bittman, ale ten lehce havaroval. Pak už jsem se soustředil jen na bezpečné dojetí do cíle a na jistotu dvaceti mistrovských bodů za druhé místo.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist