Brněnské pódium pro tým Havrda-Erinac

V rámci prvního závodu Czech Endurance Cup absolvoval Ondřej Ježek na Masarykově okruhu v Brně výborný trénink pro červencový závod Mistrovství Evropy Superstock 600.

Masarykův okruh v Brně byl ve středu 17. května svědkem premiéry nové české série, které pod názvem Czech Endurance Cup představila veřejnosti vytrvalostní závod na čtyři hodiny. Celkem 53 týmů se postavilo na start kvalifikace. Mezi jezdci, kteří do kvalifikačních bojů a poté i do závodu zasáhli, byl i Ondřej Ježek a jeho zelený stroj Kawasaki. Ondra společně s Jiřím Brožem, účastníkem domácího šampionátu Mezinárodního Mistrovství třídy supersport, který také sedlá stroj Kawasaki ZX-6RR, dokázali za nepříznivých povětrnostních podmínek, kdy celou kvalifikaci provázel déšť, vyjet čtvrtou pozici pro start závodu.
Start závodu byl proveden dle způsobu „Le Mans“, tedy v podobě, kdy motocykl stojí u boxové zdi a jezdec k němu utíká ze druhé strany tratě. Po tomto startu se Ondra Ježek, který závod pro tým Havrda-Erinac rozjížděl, dostal na sedmou pozici, kterou si udržel až do první výměny. Po první výměně se „zelený“ tým probojoval dokonce na druhé místo průběžného pořadí. Přišla však havárie jednoho ze soupeřů, po které zůstal na trati brněnského okruhu olej. Závod byl přerušen a po úpravě okruhu opětovně restartován. Po druhém startu se začaly výrazně lepšit povětrnostní podmínky, dráha postupně osychala. Tým Havrda-Erinac se držel na vedoucí pozici šestistovkové kategorie. Bohužel závada na pneumatice Jirky Brože zapříčinila propad na čtvrtou pozici, ze které se v závěru závodu podařilo dvojici Ježek-Brož postoupit na konečné třetí místo celkové klasifikace, když ve třídě 600 ccm skončili druzí.
Ondřej Ježek
“Do čtyřhodinovky Czech Endurance Cup jsem nastoupil v týmu se svým kamarádem a značkovým (KAWASAKI) kolegou Jirkou Brožem. Podmínky na Masarykově okruhu byly obtížné. Ranní silný déšť dokonale zaplavil celou trať, kterou odpolední sluníčko začalo v průběhu závodu vysušovat. Ve zmoklé kvalifikaci jsem měl špatnou zadní pneumatiku, a tak jsme si čtvrtou startovní pozici zajistili až časem Jirky Brože ke konci kvalifikace. Po „Le Mans“ startu jsem se držel na sedmém místě. Při první výměně jsme se dokonce dostali až na 2. místo. Po restartu závodu, který zapříčinil pád jednoho ze soupeřů, jsme si drželi stále 1. místo ve třídě, ale bohužel během jízdy Jirkovi unikal vzduch z přední pneumatiky, a tak musel zajet pomalu do boxů. Tím jsme ztratili pár cenných minut a propadli se na 4. místo. Poslední hodinu jsme se propracovali o jednu pozici na 3. místo a snažili se dohnat více jak jednokolovou ztrátu na duo Dokoupil-Holubec, kteří jeli na 2. místě a vedli kategorii šestistovek. Bohužel ztrátu se nám dohnat nepodařilo. Přes tyto problémy jsme rádi za 3. místo celkově a 2.místo v šestistovkách. Středeční závod byl pro mě dobrou přípravou na červencové Mistrovství Evropy Superstock 600, protože se jelo za všech podmínek, které nás mohou potkat.“