BMW Invelt po brněnské štaci

Druhý závod letošního seriálu MČR silničních motocyklů a šampionátu Alpe Adria nás zavedl na domácí trať Masarykova okruhu, která leží jen pár kilometrů od naší základny. Přesto jsme nebyli kompletní. Michal Filla odjel hájit české barvy na osmihodinový závod Mistrovství světa Endurance, který se konal ve španělském Albacette a tak jsme tentokráte měli na startovních roštech dvě želízka.

Jan Nimmerfoll při pátečním večerním závodě vybojoval své druhé letošní pódium ve volné třídě na 600ccm, která se jede v rámci přeboru ČR. Celkově se tak v průběžném pořadí usídlil na špici s devítibodvým náskokem na nejbližšího z pronásledovatelů. Ještě než se rozjel nedělní program, přišla skvělá zpráva z Albacette, Michal Filla spolu s kolegy Wernerem Daemenem a Gregory Fastrem zvítězili se strojem BMW S1000RR německého týmu Van Zon Boenig Motorsportschool Penz13.com ve své kategorii Superstock při španělské osmihodinovce. V nedělním závodě třídy Superstock 1000 měl náš tým zásluhou Michala Drobného medailové ambice. Michalovi ovšem nevyšel start a tak se propadl hned na úvodní rovince do středu jezdeckého pole. Nevzdal se, a hned se začal tlačit dopředu k medailovým příčkám, na které bezesporu patří. Vyrovnanost jezdců na čele však byla taková, že poté, co se Michalovi podařilo dostat na čtvrtou pozici, neměl již šanci umazat pětivteřinovou ztrátu na čelní tříčlennou skupnku, která v tu dobu zajížděla identické časy jako náš jezdec. Michal si tak do cíle již jen udržoval čtvrtou pozici, na které již měl vytvořen dostatečný náskok před pronásledovateli. V hodnocení MČR se ovšem konečně zase dočkal vítězství, když druhému v hodnocení Českého mistrovství Michalu Salačovi nadělil devět vteřin. Jan Nimmerfoll bojoval po startu z šestnácté pozice ve středu jezdeckého pole, cílovou pásku proťal coby čtrnáctý celkově a jako pátý v hodnocení MČR, když jen těsně prohrál souboj se čtvrtým Zbyňkem Čechem.

A jelikož byl Bulhar Martin Choy (v cíli odmávnutý jako 2.) po závodě diskvalifikován, neboť jeho baterie neodpovídala reglementu, tak to znamenalo, že Michal Drobný skončil nakonec jako třetí!
Michal Drobný #90:“Tréninky probíhaly podle představ a získával jsem každým najetým kilometrem svou rychlost. Cítil jsem, že zde budu patřit mezi nejrychlejší. První sobotní kvalifikaci jsem začal na speciální směsi pneu, se kterou jsem ovšem nebyl spokojen. Po návratu do boxů a výměně gum jsem byl připraven na rychlé kolo, výsledný čas 2:04.5 jsem zajel ve svém posledním kole a bohužel byl poznamenám předjížděním pomalejších jezdců, čímž jsem ztratil zhruba půl vteřiny. Nakonec z toho bylo celkové druhé místo za Rakušanem Meklauem se ztrátou šesti desetin vteřiny. Druhá kvalda byla poznamenána deštěm a proto se již nikdo nedokázal zlepšit. Ve warm-upu jsem zkoušel změnu geometrie, bylo z toho druhé místo a dobrý pocit do odpoledního závodu. Moje nedělní startovní prokletí dále pokračuje a já jsem se z druhého místa na startu propadl někam ke čtrnácté pozici. Během prvního kola jsem se opět prokousal kupředu, ale první trojice mi nadělila v úvodním kole pět vteřin, což byl náskok nepřekonatelný. Zkoušel jsem se na ně ještě dotáhnout , ale jeli disciplinovaně a nepouštěli se do žádných riskantních předjíždění, proto jsem neměl šanci se jim jakkoliv přiblížit. Ve čtvrtém kole jsem stíhání vzdal a soustředil jsem se na dojetí závodu. Z Brna jsem odjížděl hrubě nespokojen se svými starty. I když vím, že mám na to se prát o vítězství, všechno vyřeším hned na startu! Poděkování patří týmu BMW INVELT, Viktorovi Nossovi, klukům, kteří se o mě starají a stejně tak i sponzorům a přátelům.“
Jan Nimmerfoll #14: „Trénování jsme začali trochu s problémy, kdy mi ve středečních trénincích trochu chyběl výkon motoru. Ve čtvrtek rychle do BMW a nakonec vše zachránil moto doktor Martin Janoušek, mechanik INVELT BMW týmu. Sotva jsem stihnul kvalifikaci do třídy Volná nad 600, bez trochy stresu by to ani nešlo. První kvalifikaci jsem vyhrál a ve druhé jsem skončil druhý, vyšlo to tedy na start z druhého místa. V závodě opět špatný start, ale nějak jsem se probojoval. Dlouho jsem jezdil na třetím místě, ale od šestého kola mi nefungovala zadní guma. Zvolil jsem měkkou směs a bylo po závodění. Snažil jsem se hlavně dojet. Se třetím místem jsem nakonec spokojený. Ve třídě Superstock 1000 jsem startoval ze šestnáctého místa a nakonec dojel čtrnáctý. Každý závod, kdy jezdec vidí cílovou pásku, je dobrý závod. Ještě se mám co učit a doufám, že na příštím mistráku budou mé výkony zase o něco lepší. Tým Invelt BMW fungoval skvěle, děkuji všem z tohoto seskupení za spolupráci.“