Anketa o závodu MEZ MČR

Kalendář závodů MEZ MČR 2005 má prozatím šest podniků, diskutuje se však o možnosti tento kalendář rozšířit o jeden závod.

Anketa o závodu MEZ MČR
Na posledním setkání Výkonného výboru SZM bylo s konečnou platností sděleno, že závod MEZ MČR silničních motocyklů, který byl plánovaný na konec června do Mostu, se nebude konat. Tento závod měl překlenout dlouhou dobu mezi prvním podnikem na okruhu Hungaroring a druhým podnikem, jenž se pojede v roce 2005 na okruhu Pannoniaring. Mezi těmito prvními závody MEZ MČR sezóny 2005 je bezmála tříměsíční pauza, kterou mělo rozdělit právě mostecké vystoupení.
Bohužel obě strany nedospěly ke vzájemné shodě a tak tento závod nebude pořádán. Ovšem po konzultaci s Josefem Kubíčkem, členem VV SZM, jsem se dozvěděl, že je zde ze strany Autoklubu jistá snaha situaci i nadále řešit.
13. - 15. května 2005, tedy dva týdny před hořickými zatáčkami, se koná na chorvatském okruhu Rijeka závod Alpe Adria Cupu. S tímto závodem přišla i myšlenka, uspořádat v jeho rámci jeden ze závodů MEZ MČR. Je zde však i několik "ale" z nichž největší je patrně vzdálenost okruhu od naší republiky. Z tohoto důvodu vznikl i tento článek, kterým bych chtěl rozpoutat diskusi o pořádání závodu MEZ MČR na okruhu Rijeka.
Jako zápor vidím společně s VV SZM vzdálenost okruhu, ovšem jako klad vidím snahu mít v šampionátu sedm závodů.
Prozatím je jistých šest podniků pro Mezinárodní Mistrovství a sedm pro Přebory (mají se jet u příležitosti Mistrovství Evropy v Mostě). Pokud chtějí týmy a jezdci Mezinárodních Mistrovství mít také sedm závodů, nezbývá než prostě závod v Rijece podpořit. Buď chceme závodit, nebo chceme o závodech jen mluvit u pivka.
Důležitá informace je, že případný závod v Rijece by byl pouze pro MEZ MČR (tedy 125, 250, SSP, STK a SBK). Své názory na celou záležitost můžete nejen zanechat v komentářích pod tímto článkem, ale i zaslat na speciální email, jenž byl pro tutu "anketu" zřízen. Jeho adresa je: mcr2005@seznam.cz. Osobně Vám zaručuji, že Váš názor, a to ať je kladný, či záporný, se dostane přímo do ruky Josefa Kubíčka a dalších členů VV SZM..
Kalendář MEZ MČR 2005
22 - 24. 4 Hungaroring
(13. - 15. 5 Rijeka)
15 - 17. 7 Pannonia-Ring
30 - 31. 7 Most
5 - 7. 8 Brno
2 - 4. 9 Hungaroring
23 - 25. 9 Brno

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist