Alpe Adria v Mostě je za dveřmi

Pod názvem Adrenalin Bike Wekend se během následujících volných dní pojede na Autodromu Most velice významný motocyklový podnik. UEM Alpe Adria Road Racing Championship doplní i republikový šampionát, Přebor České republiky a převážně polskými jezdci obsazený Wolczanka Hyosung 650 Cup.

Alpe Adria v Mostě je za dveřmi
Každá z kategorií je dělena do nepřeberného množství kubatur a výkonových tříd. Během soboty a neděle se pojede celkem jedenáct závodů a ve startovních listinách všech kubatur a skupin včetně kategorie superbike a navíc i klasiků a veteránů je přes tři stovky jezdců. Podle všeho půjde o divácky velice atraktivní, byť po organizační stránce značně náročný podnik.
Alpe Adria Road Racing Championship se jezdí pod záštitou Evropské motocyklové unie (UEM) na okruzích ve čtyřech zemích a účastní se ho především jezdci z jižní Evropy. "Protože se jedná o velice prestižní šampionát, účastní se ho skutečně špičkoví závodníci z Itálie, Rakouska, Slovinska, Maďarska, Slovenska i České republiky, takže jejich přítomnost bude zárukou skutečně vysoce kvalitního setkání," slíbil sportovní ředitel mosteckého okruhu Gerhard Ittner, který je za Federaci motocyklového sportu při Autoklubu České republiky i členem komise silničních závodů motocyklů UEM. "Návštěvníci tohoto podniku se mohou těšit i na velké množství českých závodníků. Ti se Alpe Adria Mistrovství účastní jako šampionátu, v němž mají možnost změřit síly se skutečně kvalitní konkurencí. Tyto podniky jsou navíc započítávány do hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky,“ doplnil.
Program Adrenalin Bike Weekendu začíná už pátečními kvalifikačními tréninky a každá z jedenácti kategorií odjede dva, z nichž se jezdci započítává nejlepší čas pro postavení na startovním roštu. Maratón závodů bude odstartován oproti běžným zvyklostem už v sobotu odpoledne v 15,20 a potrvá do 18,00, kdy končí oficiální provozní doba okruhu. V neděli startují první warm-upy v 9,00 hodin, první z nedělních závodů pak přijde na řadu v půl dvanácté a večer v 18,00 pak Velký motocyklový podnik skončí. Opět platí, že ten, kdo má k motocyklovým závodům vztah, přijde si tentokrát jistě na své.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist