Alpe Adria: V Maďarsku vyhrál König oba závody

Další závodní víkend zavedl team Five Two Racing na Maďarský Pannoniaring, kde se Oliver König účastnil druhého kola seriálu Alpe Adria RR Championship. Český závodník oba závody třídy Moto3 vyhrál a z Maďarska si odváží plný počet bodů.

Alpe Adria: V Maďarsku vyhrál König oba závody

V pátečních trénincích se tým soustředil na nalezení převodu a stačilo odjet jen tři tréninky ze čtyřech, aby Oliver našel optimální nastavení a v měřeném tréninku zajel nejrychlejší čas. V sobotní ranní kvalifikaci své páteční maximum ještě stlačil a do odpoledního závodu tak startoval z prvního místa.

Závod probíhal velmi podobně jako předchozí dva na Slovakiaringu, Oliver okamžitě po startu odjel s Martinem Gbelcem a prakticky celý závod spolu bojovali o první místo. V osmém kole Oliver Martinovi poodjel a cílem projel první s náskokem 8,9 sekundy.

V neděli měl závod podobný průběh jen s tím rozdílem, že Oliver zajel své nejrychlejší kola hned na začátku a po zbytek závodu již jen kontroloval svůj odstup na špici závodního pole. Konečný náskok na druhého v pořadí tak činil 10,5 sekundy.

Z Pannonie si Oliver veze 55 bodů, jelikož se mu podařilo v obou závodech zvítězit, stejně tak v kvalifikaci a bonusově přidal po oba dva dny I nejrychlejší kola závodu. Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Sebimoto, Pirelli a samozřejmě všem fanouškům za podporu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist