Alpe Adria: Brněnské ohlasy II.

Maco Racing

Na Masarykovom okruhu v Brne pokračoval medzinárodný sriál UEM Alpe Adria Championship druhým tohtoročným podujatím. V triede Superstock 600 sa predstavil s podporou tímu Maco Racing na Yamahe R6 aj slovenský pretekár Jakub Jantulík, pre ktorého to bolo druhé vystúpenie s motocyklom do 600 cm3.
O tom, že sa Jakub v novej triede čoraz viac udomácňuje svedčí aj jeho progres, keď behom troch dní dokázal zlepšiť svoj najlepší čas o osem sekúnd na hodnotu 2:10 min a v pretekoch v konkurencii troch desiatok jazdcov obsadil 11. miesto. Keďže po prvýkrát štartoval s licenciou Českého svazu motocyklového sportu, tak získal aj body za piate miesto do hodnotenia majstrovstiev Českej republiky.
Jakub Jantulík: „V piatok sme využili štyri tréningy na nastavenie motocykla. V sobotu ráno malo v prvej kvalifikácii pršať, ale zozačiatku bolo sucho, a tak sa mi oproti piatku podarilo zrýchliť, škoda, že v závere začalo popŕchať, mohlo to byť ešte lepšie. Druhá kvalifikácia sa šla na z polovice mokrej trati, čas sa nedal zlepšiť a keďže nemalo význam riskovať nejaký pád, tak sme ju radšej vypustili. Štart do pretekov mi príliš nevyšiel, ale potom som sa do toho dostal, opäť som si zlepšil čas, takže som veľmi spokojný. Tím pracoval skvele, motocykel bol pripravený výborne, takže moja vďaka smeruje práve k tímu Maco Racing.”