Alpe Adria: Brněnské ohlasy I.

Motorpower

Tým Motorpower absolvoval další náročný víkend na závodní dráze, na programu byl druhý podnik Alpe Adria šampionátu.
Po technických problémech v trénincích nasadil tým Motorpower opět všechny své jezdce do třídy Supersport. V ní se nejvíce dařilo Davidu Látrovi, který v závodě na 10 kol obsadil celkové páté místo, na kterém byl hodnocen jako druhý nejlepší český jezdec této kategorie. Jeho týmový kolega Tomáš Vavrouš, ve svém teprve druhém závodě na čtyřtaktním motocyklu, skončil jako pátý nejlepší Čech na 14. pozici. Bohužel nerad bude na domácí závod vzpomínat Michal Šembera, který závod nedokončil kvůli technickému problému s přední brzdou jeho Hondy.
David Látr: „Měl jsem dobrý start, po kterém jsem se dostal v první zatáčce na 3. místo. Pak mne předjel Bukowski a poté i Berghammer. Jel jsem s nimi ve skupině, ale od poloviny závodu jsem cítil, že zadní pneumatika již není dobrá. Začala se klouzat, proto jsem jezdil volněji a spoléhal na to, že vydrží do posledního kola, kdy jsem to na ně chtěl vyzkoušet. Jenže pneumatika byla proti a nakonec jsem byl rád, že jsem s tím dojel do cíle. Děkuji týmu a věřím, že nám to příště opět vyjde na bednu v Alpe Adrii.“

Tomáš Vavrouš: „Start do závodu byl dobrý, což mne i trochu překvapilo. Bohužel v první zatáčce jsem byl hodně měkký, což jeden ze soupeřů využil a předjel mě. Pak to tam dlouho blokoval a rozdělil tak startovního pole. Já se přes něj nedokázal dostat za celý závod. Osobně si ale myslím, že jsem tento závod ztratil v prvním kole, kdy mi čelo ujelo. Na druhou stranu jsem spokojený s dosaženým časem 2:11. Já jsem na čtyřtaktu začátečník, takže z této strany je tu spokojenost, navíc jsem tento čas zajel v posledních dvou kolech. Nasbíral jsem další zkušenosti, najel další kilometry. Děkuji týmu za jeho dobrou práci.“

Michal Šembera: „Je to špatné. Bohužel jsme si v prvních dvou závodech vybrali hodně smůly. Po nepovedené kvalifikaci jsem měl dobrý start i dobrá první kola, ve kterých jsem stahoval skupinku bojující o 6. místo. Bohužel se mi vytočil šroubek na přední brzdě, která začala brzdit a v jedné zatáčce se zasekla úplně. Tentokrát jsem odstoupil kvůli technické závadě, ale to se v závodech stává. Chtěl bych poděkovat týmu za perfektní práci, protože motorka jinak fungovala naprosto skvěle.“
Luboš Moravec, manažer týmu: „Po závodě na Slovensku je to další závod, kdy se týmu dařilo jen z poloviny. Davidovi se podařilo protrhnout brněnskou smůlu a poprvé zde stanout na pódiu. To je to pozitivní. Michal Šembera si snad už kalich hořkosti vypil do dna. Tentokrát odstoupil v pátém kole pro technickou závodu. Nicméně ukázal, že je po těžkém pádě a zranění opět v pořádku a připraven na další závod. Pokud se mohu vyjádřit k výkonu Tomáše, tak ten nás opět nezklamal. Čas 2:11,0 ukazuje perspektivu tohoto jezdce.

Nyní je před námi závod 300 zatáček Gustava Havla. Tímto bych rád do Hořic pozval všechny partnery, sponzory, ale i naše fanoušky. My se pokusíme s Markem Červeným bojovat o nejvyšší příčku ve třídě nad 600.“