Alpe Adria a M ČR v Mostě

Severočeský Autodrom v Mostě byl o víkendu dějištěm dalšího závodu "Alpe Adria Championship" a tedy pochopitelně i závodem započítávaným do mistrovství ČR silničních motocyklů.

Předehrou skvělých nedělních závodů byly dva páteční závody volných tříd o přebor ČR. První, který jely motocykly o objemu do 600 ccm vyhrál Richard Sedlák na Yamaze před Danielem Brožem s Kawasaki a Kurtem Tetalem na Yamaze.
Závod silnější kubatury přes 600 ccm se pak stal kořistí Václava Rumleny na BMW před Markem Hartlem na Yamaze a Janem Čerovským s Hondou.
Nedělní závodní den byl zahájen tradičně závodem kubatury do 125 ccm Sport, který vyhrál
Slovák Michal Puškár v napínavém souboji až do průjezdu cílovým praporkem o pouhých 0,010 sekundy před Italem Stefanem Schillacim a třetím pak byl první z Čechů Kamil Kořízek (+18.102) - všichni na Apriliích. Další Ital Marco Sabadin s Cagivou dojel čtvrtý (+18.407) a Top-6 dokompletovali Slováci Peter Rauch (+23.585) a Vladimír Ruža (+23.801). Pierre Copa byl v cíli sedmý - všichni na motocyklech Aprilia (+33.572), Aleš Vachoč na Cagivě desátý (+1.09.690) a konečně Libor Raszka s Aprilií jedenáctý (+1.13.483).
Český jezdec Ladislav Chmelík na Aprilii vyhrál závod kubatury 125 ccm GP s náskokem 3.365 sekundy před favorizovaným Němcem Kevinem Hanušem na Hondě a před Rakušanem Lukasem Trautmannem na motocyklu stejné značky (+11.088). Až čtvrtý byl v cíli brněnský Karel Hanika s FGR (+11.161) před pátým Australanem Arthurem Sissisem - host z Red Bull Rookies Cupu - s Hondou (+12.209) a Top-6 dokompletoval Ital Alesio Capella na motocyklu M3-Shen (+12.209). Slovák s českou licencí Jakub Jantulík na Hondě skončil 10. (+44.323), Polák Szymon Kaczmarek 11. (+1.01.872), Andrea Toušková dojela 12. (+1.13.317), Petr Vošlajer  16. (+1.26.122), Oldřich Podlipný 17. (+1.36.256), Pierre Coppa 18. (+1.36.667) a konečně Barbora Jakubíčková 19. (+1.38.771).
Objev letošní sezóny, Slovák Lukáš Jasenský, vyhrál nejvíce obsazený závod malých stocků  do 600 ccm - 38 startujících - o 1.616 sekundy před dvěma Čechy, Jiřím Klejchem - oba na Yamahách a Karlem Peškem na Kawasaki (+2.664). Čtvrtý byl odmávnut Polák Arthur Wiebelski (+4.673), pátý další z Čechů Jiří Fejta (+6.829) a šestý Michal Chalupa - všichni na Yamahách (+8.668). V Top-10 byl ještě Jan Halbich s Kawasaki (+15.710) a dále dojeli Michal Prášek 16. (+26.475), Kurt Tetal 18. (+26.937), František Loučka 22., Michal Rašek 25., Petr Nečesaný 27., Petr Svoboda 30., Vít Hlavenka 32. a Lukáš Fiker 34.
V supersportech dominoval největší favorit Patrik Vostárek s Hondou, který vyhrál suverénně s náskokem 12.179 sekundy před Polákem Danielem Bukowskim na Suzuki a mladým českým talentem Davidem Látrem na Hondě (+14.760). Veterán MČR Igor Kaláb dojel s Triumphem až jako čtvrtý (+16.307), Ital Michele Conti na Hondě pátý (+16.753) a Top-6 dokompletoval další Polák Marcin Kaldowski s Yamahou (+17.511). Z dalších Čechů byl v cíli klasifikován Jiří Brož s Yamahou sedmý (+38.103), Viktor Dušek na motocyklu stejné značky 9. (+45.783) a Kurt Tetal - rovněž Yamaha - 12. (+54.046). Cílovou šachovnici ale viděl i 15. v cíli, František Loučka na Triumphu (+1.17.067), stejně jako 17. Klaus Peter Domke (+1.27.166).
Litrové stocky se staly kořistí zkušeného Rakušana Andrease Meklaua se Suzuki těsně před naším Michalem Fillou na BMW (+0.739) a Bulharem Martinem Choy na motocyklu stejné značky (+1.562). Čtvrtý dojel Rakušan Roland Resch na Kawasaki (+3.618), pátý už s velkou ztrátou Čech Michal Drobný na BMW (+19.642) a šestý Polák Marcin Walkowiak (+20.043). Z dalších českých zástupců skončil Tomáš Holubec na Hondě 7. (+23.567), Václav Rumlena 9. (+36.506) a Michal Salač - oba na BMW - kompletoval Top-10 (+37.473).
Závod nejprestižnější kubatury superbiků vyhrál během nedělního odpoledne v Mostě už podruhé Rakušan Andreas Meklau na Suzuki po velkém souboji se Švýcarem Gregory Junodem na motocyklu stejné značky (+0.538) a na stupních vítězů je doplnil nejlepší z Čechů Michal Filla na BMW (+3.740). Polák Ireneusz Sikora skončil čtvrtý (+12.849), populární Rakušan Ronald Resch s KTM pátý (+13.028) a konečně Polák Janusz Oskaldowicz šestý (+42.014). Čech Petr Řezníček s KTM pak uzavřel Top-10 (+1.01.240.