Pro diváky bude Ulster Grand Prix dražší

Na závodě Ulster GP, tedy na nejrychlejším motocyklovém závodě "Road Racing" budou muset jeho fanoušci v roce 2011 sáhnout hlouběji do kapsy, vstupenky se totiž podstatně zdraží.

Pro diváky bude Ulster Grand Prix dražší
Nejrychlejší přírodní silniční závod na světě "Ulster Grand Prix" na okruhu Dundrod Circuit v Severním Irsku připravil svým fanouškům pro letošní rok zdražení vstupenek. Ty budou přibližně - v přepočtu - o 12 Euro dražší, než doposud. Důvodem tohoto zdražení, aby diváci mohli obdivovat jezdecké umění hvězd Road Racingu jako jsou Guy Martin či Michael Dunlop, je skutečnost, že náklady na závod se vyšplhaly na 500 000 Euro a někteří diváci v uplynulém roce nechtěli vůbec vstupné zaplatit.

"V posledních 10 rocích jsme investovali do bezpečnosti tratě okolo 600.000 Euro", stojí v oficiálním prohlášení promotéra závodu, tedy Dundrod Motorcycle Club, který dále říká: "Bez jakýchkoliv pochybností byla UGP 2010 široko daleko nejlepším závodem v Severním Irsku vůbec a díky přenosu od Greenlight/BBC na dvou velkoplošných obrazovkách nabídla i fantastickou atmosféru." 


To všechno stojí pochopitelně peníze a ke škodě všech fanoušků, jsou bohužel i takoví, kteří nechtějí dobrovolně platit: "Realita je prostě taková, že máme finanční problémy, které vznikly z toho, že mnoho diváků nechtělo vloni zaplatit vstupné a tak jsme měli méně platících diváků než v roce 2007 či 2009". 

Jistě, zdražení vstupného je vždy hodně nepopulární, ovšem pořádající Dundrod Motorcycle Club nevidí žádnou jinou možnost: "Toto naše rozhodnutí nepadlo jednoduše, ovšem myslíme si, že fanoušci závodů Road Racing pochopí naše důvody a podpoří nás. Vstupenka bude nyní stát 30 Euro na celý závodní víkend, s vyjímkou hlavní tribuny a vstupenky do boxů. Program bude i nadále stát stejně (přibližně 7 Euro) a nezdraží se ani vstupenky na tribunu Joey Dunlopa". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist