Pole position vyhrál Ian Hutchinson

V páteční kvalifikaci zazářil jezdec týmu Milwaukee Yamaha Ian Hutchinson, jenž se na závodní dráhu vrací po téměř osmnácti měsících od operace zraněné levé nohy a v kvalifikaci porazil osminásobného vítěze Macau Motorcycle Grand Prix Michaela Ruttera rozdílem 0,057 sekundy.

Po čtvrtečních jízdách už to vypadalo, že první místo na startu bude snadnou kořistí pro britského závodníka Michaela Ruttera (SMT Racing) na stroji Honda CBR 1000RR, ale skutečnost byla jiná. Do hry o pole position zasáhl jeho krajan Ian Hutchinson (Milwaukee Yamaha) jemuž se v samotném závěru druhé kvalifikace podařilo zajet v sedle Yamahy YZF R1 kolo městského okruhu časem 2’25,568 sekundy, což ve finále znamenalo, že vyhrál pole position těsným rozdílem šesti setin.
„Od včerejška jsme na motorce udělali pár opravdu velkých změn, protože jsme s tím včera trošku válčili,“ uvedl vítěz kvalifikace Ian Hutchinson (startovní číslo #4). „Ke konci jsem cítil, že mám na dráze lepší pocit než včera, a tak mě napadlo, že bychom to mohli s těmito změnami zvládnout. Takže jsem zariskoval, abychom byli vpředu. Nikdy by mě nenapadlo, že zajedu na pole position, ale doufal jsem v první řadu. Každopádně jsem za první místo moc rád a je hezké slyšet chválu od ostatních jezdců.“

Třetí na startu sobotního závodu bude zkušený John McGuinness (Honda TT Legends), jenž na prvního Hutchinsona ztrácí 1,879 sekundy. Na čtvrtou pozici se časem 2´27,601 sekundy posunul Horst Saiger (Saiger-Racing.com) na Kawasaki ZX-10R. Jenže Martin Jessopp (Riders Motorcycles BMW) byl v kombinaci časů lepší díky času 2´27,567 sekundy z první kvalifikace a proto do závodu odstartuje čtvrtý. Pátá startovní příčka tak patří Rakušanu Horstu Saigerovi a šestá Gary Johnsonovi (Quattro Plant Motorsports).

Z nováčků startuje nejvýše patnáctý Dean Harrison (RC Express by MSS Performance) na Kawasaki a šestnáctý Dan Cooper (DMR Racing) v sedle BMW S1000RR. Poslední závod kariéry naopak jede Ian Lougher (ILR/Barnes Racing) jemuž v sedmačtyřicátém ročníku Macau Grad Prix patří pětadvacátá pozice na roštu.