Obrazem – Závody na okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích

Sezona závodů silničních motocyklů na přírodních okruzích, pod hlavičkou Autoklubu České republiky, pokračovala uplynulý víkend kláním na okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích. O body do republikového šampionátu bojovali jezdci tříd Twin a Supermono, Přebor České republiky jeli jezdci v kategoriích do 600ccm, 125GP, 125SP, 250CRR, závodili také jezdci v rámci kategorie Klasic a na dráze byly také posádky Sidecar.

Během závodního víkendu v Ostravě si jezdci měli možnost vyzkoušet podmínky na mokrém i suchém povrchu. Bohužel došlo také k několika pádům a ne vždy to skončilo bez zranění. Například v sobotu skončil po kontaktu na zemi Pavel Tomeček, který už má po operaci klíční kosti, takže jeho start v Hořicích teď zůstává s otazníkem. Hodně se po závodu třídy Twin v Radvanicích mluví o Petru Najmanovi, stylu předjetí jezdce o kolo zpět, kterým byl Ivar Sliwka, jehož se měl právě vedoucí jezdec závodu Najman dotknout rukou, a Davidu Hanzalíkovi, který kolidoval z druhé pozice poté, co Sliwka havaroval. Každý z jezdců má svou verzi, za níž si stojí, emoce jsou velké, takže nelze než doufat, že závody republikového seriálu jsou již na takové úrovni, že podobné incidenty budou důkladně vyšetřeny.