Michal „Indi“ Dokoupil v Brně

Ve čtvrtek 6.března byla v Brně zahájena motocyklová výstava Motosalon 2014, a v symbolický čas 13:23 byla zároveň odstartována i „tiskovka“ týmu Motopoint Indi Racing Teamu (MIRT) na stánku Motopointu.

Michal „Indi“ Dokoupil v Brně
Úvod si vzal na starost spolumajitel firmy Motopoint Jiří Kosina a obchodní ředitel David Kratochvíl, kteří představili plány pro letošní sezonu. Jak se dalo očekávat, opět je hlavním cílem účast na legendární Tourist Trophy Isle Of Man s motocykly Yamaha R6 do třídy Supersport a Kawasaki ER6 do třídy Lightweight, kde bude jezdec Michal „Indi“ Dokoupil znovu jediným českým závodníkem, jehož výsledky a časy v novodobé historii TT dosud nebyly překonány.
Dalším velmi důležitým cílem jsou české přírodní okruhy, kde bude chtít MIRT obsadit ve třídách Supersport a Supertwin nejvyšší příčky. Do třídy Supersport tak byla představena druhá Yamaha R6, kterou má Indi k dispozici díky nově vzniklé spolupráci s Yamahou Middle Europe.

Na tiskové konferenci dostali slovo i přítomní hosté a partneři týmu. Pan Sýkora z firmy Motoforza, která už léta podporuje Michala Indi Dokoupila kapotážemi, představil nově vyvinuté kapoty pro motocykl Supertwin Kawasaki ER6, které jste si mohli na stánku prohlédnout. Pan Špaček z firmy GOLDfren představil novou závodní směs brzdových destiček GPR, kterou v loňském roce pomohl tým MIRT vyvíjet, a tak jsou prověřené nejen na všech českých závodech ale hlavně na TT, kde jsou nároky na brzdy opravdu extrémní.
Lukáš Kosina jako technický manažer
detailněji popsal všechny tři motocykly, které tak zůstávají vybaveny podvozky K-Tech a mnoha dalšími produkty, které Motopoint na trhu zastupuje. Drobné rozdíly se týkají pouze Supersportů R6, kdy pro TT bude používán výfuk MIVV a produkty Bel-Ray, kdežto pro české závody ve spolupráci s Yamahou je motocykl osazen výfukem Akrapovič, o srdce motorky se postará olej Yamalube a elektronika YEC je na obou strojích totožná.

Dále byli představeni ostatní členové týmu, konkrétně nová posila v podobě týmového manažera Adama Elcnera. Jak Indi trefně uvedl, bude to takový týmový hromosvod, který bude mít všechno a všechny na starosti, což nebude určitě snadná práce. PR manažerem týmu zůstává Veronika Hankocyová, která bude psát reporty a tiskové zprávy z celé sezony a hlavním mechanikem je opět Aleš Sýkora z firmy K2 moto s.r.o., která zůstává servisním partnerem týmu.
Slovo si vzal nakonec i jezdec Michal Indi Dokoupil, který by rád letos konečně přidal ke všem svým bronzovým soškám Merkura z TT, které jsou mimochodem na stánku Motopointu vystaveny i s dalšími oceněními, vysněnou sošku Merkura ve stříbrném provedení.

Indi byl na výstavě i o víkendu a potkat jste to ho tak mohli na stánku Yamahy při dopolední autogramiádě. Odpoledne pak Motopoint připravil Motopoint pro všechny fanoušky zdarma focení, po kterém si fanoušci mohli odnést společnou fotku s Indim včetně věnování.

„Jsem moc rád, kolik lidí se na náš stánek přišlo podívat, a zároveň mě povzbudit do téhle sezony. Odpoledne jsem už chvíli litoval, že mám tak složitej autogram, protože po podepsání několik set plakátů a fotek jsem už skoro necítil ruku, ale aspoň jsem potrénoval zápěstí :-D“
Spoustu návštěvníků také zaujala možnost vyhrát repliku Indiho Yamahy R6!

Pokud to zajímá i vás, připojte se na Facebooku, kde soutěž probíhá … https://apps.facebook.com/motopoint-kviz/

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.50
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist