Macau Grand Prix vyhrál Ian Hutchinson

Osminásobný vítěz Michael Rutter tentokrát v Macau GP neslavil, protože byl v sedmačtyřicátém ročníku Star River Windsor Arch Macau Motorcycle Grand Prix 2013 poražen krajanem startujícím z pole position Ianem Hutchinsonem na Yamaze YZF-R1.

Závod na území bývalé portugalské kolonie vyhrál Ian Hutchinson (Milwaukee Yamaha) a jeho výkon v sedmačtyřicátém ročníku motocyklového klání může být scénářem pro zajímavý film. Britský závodník předvedl neuvěřitelnou sílu a odhodlání, když se s minimem natestovaných kilometrů vrátil na závodní dráhu po dlouhých osmnácti měsících bez závodění, které strávil v nemocnicích a domácí léčbou zraněné a x krát operované levé nohy. Poslední operaci absolvoval koncem září a v polovině listopadu vyhrává Macau Grand Prix 2013.
Druhé místo v cíli patřilo Michaelu Rutterovi (SMT Racing), osminásobnému vítězí motocyklové Macau Grand Prix, jenž tentokrát vítězství neobhájil, ale i tak byl jeho výkon fantastický. O vedení přišel v pátém kole, když se před něj dostal Ian Hutchinson a v době, kdy závod museli předčasně zastavit už na vedení ztrácel necelé dvě a půl sekundy. Na třetím místě skončil Gary Johnson (Quattro Plant Motorsports).
Závod, který se jel za ideálních podmínek, nejdřív vedl John McGuinness (Honda TT Legends), ale brzy se před něho dostali oba vedoucí jezdci Rutter s Hutchinsonem. V době, kdy do konce závodu zbývaly dvě kola, museli klání přerušit červenými vlajkami. Havaroval totiž jeden z nováčků Dean Harrison (RC Express by MSS Performance) a s motocyklem Kawasaki Ninja ZX-10R zůstal uprostřed dráhy městského okruhu.

Kromě šestého Američana Jeremy Toye (Penz13.com BMW Racing Team) a osmého Němce Didiera Gramse (Heidger-Motorsport.de) jsou všichni jezdci v první desítce z Velké Británie.