Macau GP: Rutter si zajistil Pole

Obhájce vítězství z loňského roku Michael Rutter s Hondou si při 46. ročníku motocyklové Macau GP vybojoval Pole position do zítřejšího závodu, který můžete sledovat od 8.25 hodin live na kanálu Sport5, a to o pouhých 0,218 sekundy před svým týmovým kolegou Johnem McGuinnessem. Bylo to už Ruterovo 8. Pole position v Macau.

Zkušený Brit Michael Rutter zajel ve druhém volném tréninku čas 2:27.337 a druhého v pořadí Martina Jessoppa na Ducati - vloni skončil v závodě rovněž druhý - za sebou nechal o 1.222 sekundy Třetí John McGuinness na Hondě ztratil na svého týmového kolegu Ruttera 1.664 s. Simon Andrews s BMW (+3.350 s.) a Conor Cummins na Suzuki (+3.438) pak dokompletovali Top-5. Mezi elitní desítkou se ale umístili i Rakušan Horst Saiger (7.) a Němec Didier Grams (10.)
Potom, co včerejší první kvalifikace byla celkem dvakrát přerušena a nakonec se tedy nedojela kvůli tragické havárii portugalské jezdce Luis Filipe de Sousa Carreiry, rozhodovalo se až dnes o postavení na startovním roštu na zítřejší závod Macau GP.

Pole position patří obhájci vítězství z loňského roku Michaelu Rutterovi, který v kvalifikaci zajel čas 2.27.545 a byl tak o 0,218 sekundy rychlejší než jeho stájový kolega John McGuinness, což nebylo vůbec žádné překvapení. Sedminásobný vítěz tohoto závod Michael Rutter tak bude mít nejlepší startovní pozici a velkou šanci na vítězství osmé.

Třetí v kvalifikaci skončil vloni druhý Martin Jessopp, což je také složení první řady na startovním roštu a Top-5 dokompletovali další ostrované Gary Johnson a Conor Cummins.

Nejlepším z neostrovanů byl rakouský jezdec žijící už dlouhé roky v Lichtenštejnsku Horst Saiger jako 6., který se tak jako jediný probojoval při svém pátém startu na tomto závodě do elitní desítky, v níž se jinak umístili pouze Britové či závodníci z Isle of Man.

Výborně si ale vedli i Němci Didier Grams (11.) a Rico Penzkofer (13.), což jim dává velkou šanci do zítřejšího závodu dojet v Top-10.

Dnešní kvalifikace musela být zkrácena kvůli šeru, neboť ji předcházely havárie ve Formuli 3 a především v Cars World Touring, kdy tragicky zahynul YAU Wing Choi z Hong Kongu - havaroval v úseku Mandarin Bend, čímž se celý pořad pochopitelně posunul.