Letošní sezonu odstartuje Jarní cena Brna

Už o nadcházejícím víkendu se můžete přijet podívat na Masarykův okruh na první Jarní Cenu Brna, kterou pořádá asociace CAMS. Uvidíte zde mnoho známých jmen (nejen) současného českého silničního motocyklového sportu.

Letošní sezonu odstartuje Jarní cena Brna
V pátek 17.dubna budou probíhat testovací jízdy a o víkendu pak bude mít možnost každý jezdec dvakrát zazářit, protože každá třída má vypsané dva závody!

Samotné rozdělení tříd je také zajímavé, protože v harmonogramu najdete i třídy, které jsou specifické pouze pro přírodní okruhy, a tak nebudou chybět závodníci z tohoto drsného prostředí, kterým se z tohoto podniku započítávají body do letošního šampionátu!

Startovní listiny slibují krásnou podívanou a souboje v celém startovním poli, protože se přihlásilo opravdu mnoho kvalitních jezdců i začínajících závodníků. V litrové třídě nechybí třeba zástupce okruhů Michal Prášek a z přírodních tratí loni velmi úspěšný Aleš Nechvátal, nebo účastník Manx GP Kamil Holán. V šestistovkách se budou zraky diváků určitě upínat ke dvojici Michal Indi Dokoupil a Marek Červený. Marek byl úspěšný v šestkách v rámci českého šampionátu i neoficiálního evropského IRRC. Indián zazářil na legendární Tourist Trophy na ostrově Man, kde získal dva stříbrné Merkury téměř padesát let po Františkovi Šťastném. Z okruhářů by v šestkách neměl chybět třeba Václav Bittman.

Kromě těchto největších kubatur budou na startovním roštu také třídy Klasik, 125 SP + 125 GP + Moto 3, 250 CRR + 250 GP + 500 GP a Supermono + Supertwin + 400 SSP. I tady se představí mnoho kvalitních závodníků jako třeba Martin Gbelec, kterému fandíme v RedBull Rookies cupu v rámci MotoGP i několik nových nadějí silničního sportu. Dokonce nebude chybět ani „Lap of Honour“, kde se kromě sajdkár objeví i několik krásných skvostů, například Jawa 350 typ 673 z roku 1967 Antonína Kružíka.

Program je tedy více než nabitý, a i když předpověď počasí trošku kazí náladu, o víkendu by nemělo pršet. Za výlet tedy tato akce určitě stojí!

Startovní listina - ZDE

Časový harmonogram - ZDE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist