Královédvorský okruh 2012

16.ročník Ceny Františka Šťastného na Královédvorském okruhu se jede letos tradičně v sobotu 30 června a neděli 1.července.

Královédvorský okruh 2012
První závod přeboru hist. závodních motocyklů a sidecarů Oldie Cup 2012 původně naplánován a zapsán do mezinárodního kalendáře pod hlavičkou autoklubu ČR, ale v průběhu příprav se zjistilo, že závod bude pro nás lepší zařadit do kalendáře nově vzniklého svazu ČSMS , v jehož výkonném výboru je zakládající předseda Old Racing Clubu Petr Civín ml.. Ke stejnému rozhodnutí došli i další pořadatelé.
Už do dnešního dne máme přihlášeno 260 závodníků .Můžeme přivítat početné pole zahraničních jezdců z Anglie, Německa, Rakouska, Itálie, Slovinska, Slovenska, Švýcarska i z Francie.
Po pravidelném školení pořadatelů v pondělí ,začne ve středu navážení balíků na obložení nebezpečných míst . To už se začnou sjíždět první nedočkaví závodníci aby obsadili v depu svá oblíbená místa. Vždycky se těšíme, až v sobotu zavrčí první stroje a začne trénink. To už o dění na trati budou rozhodovat nominovaní funkcionáři a org.tým jen zachraňuje ve vyjímečných situacích časový harmonogram závodu. . V kategoriích sidecarů je přihlášeno 26 posádek a tak jsme je rozdělili na ty starší a pomalejší M a P do roku 1967 a Z do r.1978.
Závod se jede pod patronací starostky Dvora Králové n.L. Edity Vaňkové.Ta také tradičně zahájí nedělní program v 9h. Jezdce na slavnostním zahájení pozdraví i hosté a mezi nimi .Jarmila Šťastná- Königová manželka Františka Šťastného. Právě tady v neděli 1.července oslaví 80té narozeniny Pořadatelé neponechali nic náhodě a celý program bude komentoval Karel Březina, který komentuje i závody mistrovství světa.

Mimo mnoha zajímavých strojú a jezdců při páteční technické přejímce se diváci budou moci osvěžit dobrým pivem a jídlem v depu.Tam u Vagónu bude hrát hudba .V pátek Rock Hill Billy .To nám připomene začátky amerických Hot Rodů.V sobotu bude Country kapela.
Samotné závodění zahájí v 9.40 nejstarší motocykly.Kategorie B vintage do roku 1930 a C post Vintage 1930-40 350tky! O těch se říkalo, že musí vytřít svými těly vlhká místa na asfaltu. To už je tradičně zahajovací jízda. Ráno bývá vlhko, ale závodí se fest. BSA,Rudge,BMW,Ariel,Gilera a další značky,které tvořili historii motorismu.

V 10.20 nastoupí závodníci kategorie T. To jsou Clubsporty 125tky 2T a 250tky 4T a kat.U to jsou 250tky 2T a 350 4T vyrobené v letech 1968-1978.
Další jízdu absolvují kategorie E,F a L. Další kategorií, která se představí na okruhu bude třída Classic H- dvěstěpadesátky vyrobené do r. 1967.
Dopolední program ve 12.20 uzavřou sidecary kategorií M a P. Tím skončí první část programu. O přestávce 13-13.30 představí své otevřené automobily ,veterány členové VCC Dvůr králové n.L. Provezou po okruhu bývalé účastníky a vítěze královédvorských okruhů v letech 1952- 1964. V prostoru startu a cíle proběhne slavnostní předání cen vítězům dopoledních závodů.
V nabitém programu není moc času a tak úderem 14 hodiny začnou najíždět na start kategorie J a K. To jsou klasické 350tky a 500vky vyrobené do roku 1967
Po nich nastoupí na start 27 závodníků v kat. W Clubsport víceválce do 500ccm a dvouválce do 750ccm. V 15.h nastoupí na start kategorie V a X vyrobené do roku 1978. Nejnapínavějším a nejrychlejším závodem bude jízda kategorií R+S, to jsou motocykly Grand Prix do r.1978,která se pojede od 15.40.

Na závěr bude nejsledovanější třída , kategorie sidecarů vyrobených do roku 1978.Tady startuje 5 Královédvorských posádek a máme se na co těšit.
Doufáme,že závod bude bez vážných zranění jezdců a zdravotních potíží diváků. Závod je po zdravotní stránce zabezpečen nadstandartně.Lékaři jsou připraveni zasáhnout při nějakém vážném zdravotním problému i ve vnitřní části okruhu.
Teď to ,co zajímá obyvatele ve vnitřní části a ty, kteří tam chtějí vjet vozidly.
V sobotu bude na traťi dopravní omezení od 6.30 a uzavírá se v 7 h ráno a odpoledne se otevírá pro běžný provoz v 19 h.V neděli se uzavírá v 8 h ráno a otevírá v 18 h.Ty obyvatele ,kteří chtějí vycestovat ven z města,prosíme,aby si vyvezli auta mimo okruh.
V mimořádných případech se obraťte na vedoucí pořadatelů na úsecích. Rozeznáte je podle oranžových kombinéz.Ti mají vysílačky a jsou ve stálém spojení s ředitelem závodu.
Další informace najdete na www.old-racing.cz
Divákům přejeme hezký zážitek ze závodů.

Za O.R.C. Dvůr Králové n.L.
Oldřich Prokop

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist