Kamil Holán míří do IRRC za Racetrack.cz

Jeden z našich nejúspěšnějších road racingových jezdců Kamil Holán a majitel týmu Racetrack.cz Michal Mulač se po letošní spolupráci na prestižním Manx Grand Prix dohodli na jejím dalším pokračování, tentokrát už pro celý příští rok 2014.

Kamil Holán míří do IRRC za Racetrack.cz
Kamil Holán bude hájit barvy Racetracku v šampionátu IRRC (International Road Racing Championship), kde by měl poprvé absolvovat všechny závody. Tento šampionát je obsazen nejlepšími evropskými závodníky a obzvláště pak třída Superbike, ve které bude Kamil startovat.

„Jsem moc rád, že jsme se domluvili s Racetrackem na spolupráci pro následující sezónu. IRRC je navíc veliká výzva, protože nás čekají nové tratě a noví soupeři. Navíc se letos poprvé představí IRRC také v Hořicích a to je pro mě srdcová záležitost,“ uvedl v tiskové zprávě český závodník Kamil Holán.
Protože prestižní zahraniční akce budou pro tuto sezónu prioritou, tým se plánuje soustředit především na oba závody v Hořicích, kde zamýšlí nebývale početné obsazení. „Pro příští rok plánujeme náš závodní team trochu nafouknout. Vzhledem k tomu, že na autodromech se mimo závodů pořádaných naší agenturou v současné chvíli žádný jiný kvalitně obsazený šampionát postavený pro České jezdce, co by stál za to, nejezdí a zřejmě ani v blízké budoucnosti jezdit nebude, budeme trénovat na akcích Racetrack.cz na autodromech a závodit především na přírodních okruzích,“ uvedl šéf týmu Michal Mulač.

„Prioritou pro příští rok jsou výsledky na obou závodech v Hořicích. Tam bude zastoupení asi největší, litry Kamil Holán, Petr Zrzavý, Josef Lukšík, Petr Kolůch, šestky Kamil Holán, Petr Zrzavý, Richard Sedlák, 125GP Lukáš Rážek a rádi bychom ještě postavili přes zimu twina neb příští rok pojedeme v rámci naší agentury šampionát Naked bikes rozdělený na kategorii přes 750 a do 750ccm kam právě twin spadá (v tuhle chvíli otázka, kdo ho bude sedlat, zůstává zatím otevřená). Navíc není vyloučené obsazení našimi jezdci i u dalších kubatur,“ dodal Michal Mulač.
Vrcholem sezony bude pro tým srpnová Manx Grand Prix,
kde bude Kamil startovat opět ve třídách Junior a Senior. „Sice už čím dál víc pokoukávám po ostrém TT, ale cítím, že ještě potřebuji na této legendární trati porychlit a tak je podle mě MGP rozumná volba“, hodnotí svoje učinkování na Manu Kamil Holán. Naděje na výrazné vylepšení letošního patnáctého místa v kategorii Junior potvrzuje i fakt, že by měl mít k dispozici motocykl Yamaha R6 v úpravě supersport. Tedy s výkonnějším motorem, než tomu bylo v letošním roce.

Velkou výhodou bude pro Kamila také dostatečné množství tréninkových dní na autodromech. Bez této přípravy se neobejde žádný ze špičkových jezdců, proto Kamilovi velmi pomůžou okruhové dny a závody pořádané přímo agenturou Racetrack.cz. „Když se podívám na takovou startovku v Hořicích, myslím že víc než půlku startovních roštů v šestkách, litrech a twinech u nás uvidíš na jaře trénovat v Mostě, Brně nebo v březnu na zahájení sezóny v Rijece. Na našich akcích se vůbec schází poslední dobou výkvět motosportu a to nejen z Česka. Když se ohlédnu zpátky, trénovali s námi letos nejen jezdci jako Gino Rea (Moto2), Balash Nemeth, Tomáš Vavrouš (WSS), Steven Michels, Michal Dokoupil (TT IoM), Kamil Holán (ManxGP), Jakub Smrž (BSB), Nina Prinz (IDM) nebo jezdci dalších národních i mezinárodních šampionátů jako třeba Michal Filla, Michal Šembera, David Ouředníček, Vilém Ságner, Marek Červený, Aleš Nechvátal ale i spousta dalších,“ píše v tiskové zprávě Michal Mulač.

Jak vidí nadcházející sezonu 2014 samotný jezdec? Co si od nové spolupráce s Racetrack.cz slibuje a jak důležitá může být pro jeho další závodní kariéru? Ta na to jsme se zeptali přímo českého závodníka Kamila Holána, jenž v rozhovoru pro web Motorkari.cz uvedl: „Pro mě je to obrovská úleva, protože mi bude poprvé s organizací a financemi někdo celou sezonu pomáhat. V minulosti to byli pouze moji kamarádi, se kterými jsme se navzájem podporovali. To však díky našim pracovním a rodinným povinnostem bylo velmi omezené a stresující. Vlastně je to zázrak, že ještě pořád jezdíme.“

„Když jsem si pak s Racetrackem na Manu vyzkoušel první spolupráci, bylo vše o hodně jednodušší, než když jsem tam byl poprvé. Myslím, že jsme si s Michalem sedli a oba víme, co od našeho počínání očekáváme. Doufám, že bude naše vystupování všechny fanoušky road racingu bavit. Budu se o to snažit z celého srdce.“

„Co bude znamenat naše spolupráce do budoucna asi nikdo říct nedokáže, ale už jsme se s Michalem bavili i o dlouhodobějších cílech, takže uvidíme, co příští sezona přinese,“
dodal závěrem Kamil Holán.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.80
Známkováno: 10x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist