Grand Prix Macau - 3. den

Po dvou deštivých dnech a neustálých změnách programu se v Macau konečně začalo jezdit. Jediná kvalifikace se jela v době původně plánovaného závodu a ten byl zcela výjimečně posunut na neděli.

Na jezdce, pořadatele a vůbec všechny fanoušky se v Macau konečně usmálo počasí a odjel se tak jediný kvalifikační trénink motocyklové kategorie, když automobily trénovaly i na mokré trati.
V něm si Pole position vybojoval sedminásobný vítěz a největší favorit do zítřejšího závodu Brit  Michael Rutter s Ducati, který zajel čas 2.23.794. S obrovskou ztrátou 3.157 sekundy skončil na 6,115 kilometru dlouhém okruhu - jezdícího se průměrem přes 150 km/h - jako druhý, 17-ti násobný vítěz TT John McGuinness a třetím byl - comeback slavící - Ian Hutchinson (+4.117). Ten má kvůli předchozímu zranění řazení na své R1 na pravé straně. Čtvrtý byl klasifikován nováček tohoto okruhu Martin Jessopp (+4.117) a Top-5 dokompletoval Gary Johnson (+4.220), který má k dispozici motocykl TAS-Suzuki od Josh Brookese. Místo šesté patří Jeremy Toyeovi s prvním motocyklem Kawasaki od týmu Paul Bird Motorsport, který ale ztratil už 4,5 sekundy na  Ruttera. Mike Barns postaví svůj motocykl Attack-Kawasaki na místo sedmé a nejrychlejší BMW pilotoval Skot Jimmy Storrar jako osmý.

Vzhledem k dešti byl rovněž upraven časový program na zítřek. 30-minutový Warm-up se koná už 07.30 hod. místního času. Závod samotný pak bude odstartován ve 13.45 hodin a byl zkrácen z 15 na pouhých 12 kol.
Český jezdec Michal "Indi" Dokoupil zajel v dnešní kvalifikaci čas 2.36.495 a tím se jako poslední kvalifikoval do zítřejšího závodu, když na Polemana Ruttera ztratil 12.701 sekundy.