Grand Prix Macau - 1. den

Populární závod "45th City of Dreams Macau Motorcycle Grand Prix" byl zahájen dnešními prvními tréninky. Ovšem počasí jezdcům ani trochu nepřálo, a tak se objel pouze volný trénink a ten kvalifikační musel být kvůli dešti zrušen.

V časných ranních hodinách - v 7:30 ráno místního času - byl zahájen letošní ročník motocyklových závodů "45th City of Dreams Macau Motorcycle Grand Prix", což je už 58. ročník Macau Grand Prix. Na 6,115 kilometru dlouhý okruh - jezdící se průměrem přes 150 km/h - se mezi svodidla a na silnice, které jsou v některých místech široké jako čtyřproudová dálnice a naopak z kopce dolů připomínají úzké městské uličky, vydalo na hodinový volný trénink celkem 27 jezdců, mezi kterými nechyběl ani český jezdec Michal "Indi" Dokoupil.
S Johnem McGuinnessem (SMT Honda - vítěz v Macau před 10 roky, tedy) je na startu 17-násobný vítěz Tourist Trophy, ovšem všichni jsou si zajedno, že kdo chce letos vyhrát, musí především porazit Michaela Ruttera, tedy 7-násobného vítěze tohoto závodu

Pro zranění letos chybí vítěz posledních tří ročníků Stuart Easton. S velkým zájmem je naopak sledován comeback rekordmana Tourist Trophy Iana Hutchinsona (z 5 startů na TT 2010 5x vyhrál!) po komplikované zlomenině bérce a lýtkové kosti v září 2010 a také Conora Cumminse.

Vloni třetí Američan Jeremy Toye (tehdy s BMW), má letos k dispozici tovární superbikový motocykl Kawasaki Ninja ZX-10R, který mu na tento závod speciálně zapůjčil Paul Bird. Dalším zajímavým jménem je supersportový vítěz TT Gary Johnson (v Macau závodící s motocyklem TAS Suzuki) či Martin Jessopp s druhou Ducati.

Bohužel jen pár minut po skončení prvního volného tréninku začalo pršet a tak byl první kvalifikační trénink zrušen. O postavení na startu tak rozhodne druhá kvalifikace plánovaná na pátek od 7:30 do 8:15 místního času, ale předpověď počasí není vůbec příznivá, pravidelný déšť by měl totiž trvat až do soboty.