Dymokury 2014

Za necelé dva týdny se opět vrátí závodní stroje na dymokurskou trať. Přesné datum podniku, který se jede podruhé v novodobé historii, je stanoven na víkend 24. a 25.května 2014. Určitě si na tento termín nic jiného neplánujte a zapište si tučně do diáře - „DYMOKURY 2014!“

Dymokury 2014
Loni na podzim se po několikaleté přestávce odjel za účasti mnoha špičkových jezdců první ročník a i přes chladné počasí si na závody našlo cestu velké množství diváků, kterým v Čechách další roadracingový podnik evidentně chyběl. Přeci jenom na Moravu, kde je těchto závodů většina, má řada fanoušků ze vzdálenějších končin naší republiky, celkem daleko.
Pro letošek doznal Dymokurský trojúhelník hned několika změn, a není to jen z hlediska počasí příznivější termín. Pro diváky bude zajímavá například třída Sidecar, která je pro letošek také vypsána. Mimo to se představí další divácky atraktivní motocyklové třídy a to jak novodobé, tak také z řad historických motocyklů.

 • Klasik 250+350+500+750
 • SP 125
 • GP 125+GP 250+CRR 250
 • Supertwin+Supermono+400SS
 • Do 600ccm
 • Nad 1000ccm
 • Sidecar

A na koho se přesně můžete těšit? Až na pár výjimek by neměl z české špičky chybět téměř nikdo. Přijatelnou omluvenkou je snad jedině účast Michala "Indi" Dokoupila na TT Isle Of Man, kam odcestuje s týmem Motopoint, což platí i pro sidecarového spolujezdce Milana Vorla ze známé české posádky Bílý/Vorel. Už teď je ovšem na seznamu přihlášených loňský vítěz třídy do 600 Marek Červený a vítěz třídy nad 600 Aleš Nechvátal. V šestistovkách se ale o přední příčky poperou další zkušení závodníci, jako jsou třeba Petr Homola, Richard Sedlák, Olin Hanák nebo Josef Duchan. V litrech pak Petr Zrzavý, Luboš Jelínek, Tomáš Mysliveček a další známá i úplně nová jména.
Ve třídě Supertwin bude chtít obhájit své vítězství Marek Němeček, a v Supermonech bude naopak patřit k favoritům třeba Daniel Zörnweg. Nebude chybět ani třída 400SS, kde bude opět zastoupen závodnický klan rodiny Vysloužilů, ale mezi adepty na bednu bude určitě i třeba Michal Šlezar.

Z dvoutaktních tříd bude pravděpodobně nejlépe obsazená třída SP 125, jmenovitě například Petr Kolář, Marek Zima nebo Jirka Kubišta. V GPčkách pak Olda Podlipný, Anders Larsson ze Švédska, nebo René Lohse z Německa. Mezi Klasiky nebude chybět třeba legendární Frankie Mrázek na svém Triumphu.
Závodníci, kteří dosud nemají licenci a zvažují, že chtějí s přírodními okruhy začít, budou mít možnost nechat si vystavit jednorázovou licenci přímo na místě, takže neváhejte s přihlášením!

V letošním roce bude na diváky čekat v každé zatáčce stánek s občerstvením a v prostoru startu a cíle bude postavena divácká tribuna. Pokud se rozhodnete vyrazit i s celou rodinou, děti mají do deseti let vstupné zdarma!

Vstupné:

 • sobota 100 Kč
 • neděle 170 Kč
 • sobota + neděle 220 Kč
 • děti do 10ti let zdarma
 • program závodů 45 Kč
Parkování bude vyřešeno podobně jako v loňském roce, tedy na příjezdových cestách k okruhu, což jsou hlavní silnice z Jičína od sjezdu z Dymokur, hlavní silnice z Poděbrad od sjezdu z Činěvsi a silnice od Nymburku – od Dymokurského zámku.

Prostory vyhrazené pro diváky budou zřetelně označené páskou a předem děkujeme, že budete respektovat pokyny pořadatelů.
Přijeďte podpořit naše roadracingové jezdce. Přijeďte se z blízka podívat na opravdové závody, prohlédnout si detailně stroje v depu a zároveň zažít tu nezaměnitelnou atmosféru přírodních okruhů.

Těšíme se na Vás!
www.roadracingclub.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist