ŠRP vstupuje do nové sezony 2011

Do dalšího ročníku silničních závodů motocyklů vstupuje neratovický tým Jirky Šrámka.

Nadcházející sezona je v několika ohledech mimořádná. Pod křídly týmu Šrámek racing promotion letos startují dva jezdci. Další novinkou je účast ve čtyřtaktní třídě a rovnou na přírodních okruzích. Jezdcem hájícím jméno týmu ve třídě GP 125 bude Rakušan Lukas Trautmann. Ve třídě do 600 ccm bude startovat Martin Holoubek.
Jirka Šrámek: „Lukas startoval za můj tým již loni ve třech závodech a vždy předvedl skvělý výkon. Díky úspěšné kvalifikaci je Lukas členem seriálu Red Bull Rookies Cup, který se jede při vybraných závodech šampionátu MotoGP. Zde předvádí výborné výsledky, kdy nejlepším umístěním bylo 6. místo v portugalském Estorilu. S Lukasem budeme startovat asi v pěti závodech. Bude to mix domácího mistráku a německého IDM. Cílem je boj o první desítku v jednotlivých závodech IDM a boj o pódium při MČR. Pilot bude mít k dispozici materiál loňské specifikace s dílčími úpravami.

Pro spolupráci s Martinem Holoubkem jsem se rozhodl ze dvou důvodů. Chtěl jsem začít se čtyřtakty a zároveň se představit na přírodních okruzích. Slovo dalo slovo a s Martinem mam smlouvu na dva roky. Martin pojede celý seriál domácích přírodních okruhů, které jsou velice atraktivní pro diváky. Cílem pro rok 2011 je aklimatizace ve třídě a sbírání zkušeností. Hlavní atak předních příček je na programu pro příští rok. Motocykl pro Martina je starší Yamaha R6, která prošla lehčí generálkou, nicméně je ve specifikaci Stock, tedy s minimem úprav.“

Martin Holoubek a 300 zatáček Gustava Havla

Prvním závodem pro jezdce s číslem 84 byly o uplynulém víkendu legendární „hořické zatáčky“.

Šrámek racing promotion a Martin Holoubek zde startovali v kategorii Volná do 600. Vzhledem k počtu skoro 50 přihlášených jezdců byli jezdci rozděleni do dvou kvalifikačních skupin. Martin vybojoval ve své kvalifikační skupině 11. místo, když elitní top ten mu unikla o neuvěřitelných 0,002 sekundy. V součtu časů obou skupin z toho byla 21. startovní pozice. Bohužel, v samotném závodě došlo k tragické události, kdy po havárii dvou jezdců zemřel třicetiletý Robin Bořke. Pořadatelé poté celkem správně letošní závod ukončili.

Martin Holoubek: Zhodnocení víkendu se mi v této chvíli dělá velice špatně. Na závody jsem přijel po čtrnáctidenní chorobě, která mne omezovala ještě i o závodním víkendu. Neměl jsem proto před sobotní kvalifikací nic natestováno. Po kvalifikaci jsem byl celkově na 21. místě, ale s minimálním odstupem na nejlepší patnáctku, navíc i za mnou byli jezdci s velmi vyrovnanými časy, což zaručovalo zajímavý závod, plný velkých soubojů. Chtěl jsem zrychlit a dostat se do nejlepší patnáctky.

První start do závodu se mi povedl velice slušně, ještě jsem stihl v pravém zorném poli zahlédnout motocykl závodníka, který startoval vedle mě, jak se mu stroj zvedl na zadní a následně převrátil. Po startu jsem se pohyboval kolem 16. pozice, což bylo super. Ujeli jsme ovšem jen půl kola, když byly vyvěšené červené vlajky kvůli oleji po havárii na startu. Druhý start jsem zvládl také docela dobře, byl jsem však v prvních dvou zatáčkách trochu zavřen a musel jsem hodně ubrat plyn, abych předešel případnému nárazu do ostatních závodníků. Jel jsem devatenáctý a chystal se útočit na skupinu o 15. pozici. Po třech kolech byl závod pro pád dvou jezdců zastaven. Čekání na startovním roštu se protáhlo a následně byl závod zrušen úplně, což již nebylo vůbec důležité. Byl to černý víkend. Rád bych tímto vyjádřil hlubokou soustrast pozůstalým.“

Jirka Šrámek, majitel a manažer týmu: „Hořice jsou taková česká TT. Doufal jsem v boj mezi 15. a 20. místem. To se Martinovi podařilo. S výsledkem vzhledem ke konkurenci jsem spokojen a splnil moje očekávání. Bohužel nedělní událost zastínila celý víkend. Dalším závodem pro náš tým je nadcházející víkend. V Brně bude startovat za ŠRP Lukas Trautmann při MČR.“