Tomíčkův memoriál vyhrál Rus Sajfutdinov

46.ročník memoriál Luboše Tomíčka vyhrál v pondělí 8.září 2014 poprvé v jeho historii ruský závodník Emil Sajfutdinov, jenž patřil mezi největší hvězdy plochodrážního večera na pražské Markétě. Na druhém místě skončil Chorvat Jurica Pavlic, třetí je vítěz posledních dvou ročníků Polák Rafal Okoniewski.

Ruský závodník Emil Sajfutdinov nasbíral v základní části nejvíc bodů společně s domácím jezdcem Václavem Milíkem. Ve finále pěti jezdců svým soupeřům nedal šanci a zaslouženě vyhrál na dráze, kde před pěti lety slavil jako nováček své vůbec první vítězství v Grand Prix. „Od první jízdy se mi dařilo a cítil jsem se v pohodě, i když ostatní jeli také velmi dobře. Ve finále to bylo o tom, jak se odstartuje. Když jsem se dostal v první zatáčce do čela, stačilo, abych si vedení pohlídal. Jsem rád, že se mi závod povedl,“ uvedl Emil Sajfutdinov.

Jediní, kdo “ruskou raketu“ dokázali porazit byl Václav Milík a Jurica Pavlic. Chorvat Pavlic navíc ve finále velmi úspěšně zabojovat a druhým místem navázat na stříbro z roku 2006. Třetí v pořadí je polský jezdec Rafal Okoniewski. Vítězi posledních dvou ročníků ale nevyšel útok na třetí triumf v řadě, čímž by vyrovnal rekord Novozélanďana Ivana Maugera z let 1971 až 1973.

Nejlepším z českých závodníků je čtvrtý Václav Milík. Ten měl po dvaceti jízdách dělené prvenství s Rusem Sajfutdinovem, kterého v základní části dokázal porazit. Ve finále ale nakonec obsadil čtvrtou příčku. „Vybral jsem si druhou startovní pozici, což byla určitě dobrá volba. Před finále jsme ale trochu změnili nastavení. Bylo to k lepšímu při jízdě, ale na startu to nebylo ono. Jak jsem pustil spojku, tak se to zahltilo a neodstartoval jsem podle svých představ. Pak se motorka sice rozjela, ale už bylo těžké stíhat ujíždějící soupeře,“ cituje Václava Milíka web speedway-prague.cz.