Finále MS družstev se příští rok jede v Praze!

Skvělá zpráva pro příznivce plochodrážního sportu! Příští rok se finále mistrovství světa družstev uskuteční 20. července v Praze na Markétě. Dva dny předtím Auto Klub Markéta uspořádá také závod Race-Off (Poslední šance). Oba termíny ještě musí schválit Světová motocyklová federace (FIM).

Finále MS družstev se příští rok jede v Praze!
Mistrovství světa družstev se nyní jezdí pod názvem FIM Monster Speedway World Cup a Česká republika toto finále ještě nikdy předtím nehostila. Naposledy se u nás něco podobného jelo, ještě jako World Team Cup, v roce 1999 v Pardubicích, kde Češi senzačně skončili jako stříbrní za Austrálií. Možná si ještě někdo vzpomene na naši tehdejší sestavu: Aleš Dryml, Bohumil Brhel, Michal Makovský, Antonín Kasper a Antonín Šváb. Od roku 2001 se světový šampionát družstev jezdí oficiálně jako Světový pohár. Do finále této divácky velmi atraktivní soutěže se český výběr ještě nikdy kvalifikačními koly neprobil. Letos ale byli Češi blízko: čtveřice ve složení Lukáš Dryml, Aleš Dryml, Josef Franc a Matěj Kůs postoupila ze semifinále v britském King´s Lynn na úkor Německa do závodu Race-Off (Poslední šance). Ve Švédsku se ale české reprezentaci nepodařilo vybojovat jediné postupové místo, naopak naši skončili poslední s 19 body a postoupili Dánové, když vyřadili i favorizované Poláky. Finále v G&B Areně ve švédské Malille ovládli s 39 body právě Dánové, kteří o tři body porazili Austrálii. Historický bronz získali Rusové, šlo o jejich první bednu od roku 1975, kdy samozřejmě ještě jeli pod hlavičkou SSSR. 
Nyní mají čeští reprezentanti a fanoušci jistotu, že budeme bojovat ve čtyřčlenném finále na Markétě v roce 2013. Jde nesporně o velký úspěch pražského Auto klubu Markéta, který všechno dojednával s britským promotérem BSI. Podle sportovního ředitele klubu Petra Ondrašíka pražští pořadatelé budou v příštím roce oficiálně fungovat jako servisní organizace promotéra BSI. "Vše pro ně budeme zajišťovat, prakticky si nás najmou. Pro pořadatele je to výhodnější, neriskuje finanční propad. Na druhou stranu z toho v případě úspěchu nemůžeme ani profitovat," uvedl Ondrašík na tiskové konferenci. BSI chtěla, aby se FIM Monster Speedway World Cup konal na stadionu v Břevnově už dříve, Auto klub Markéta se ale obával finanční náročnosti podniku. "Mysleli jsme si, že si to společně s Grand Prix nemůžeme dovolit. Byly by to dvě velké a náročné akce,"  vysvětlil Ondrašík, který se s BSI už domluvil na tom, že Speedway Grand Prix setrvá v Praze nejméně další tři roky.   

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist