Hvězdy světových ledů míří do Hamru

Po odjetí dvou mistrovských závodů ledových družstev tuto sobotu přijdou na řadu také jednotlivci a aby toho náhodou nebylo málo, tak ledaři hned druhý den vyrazí do Kopřivnice, kde se utkají ve třetím závodě letošního "týmového" mistráku.

Hvězdy světových ledů míří do Hamru

Kapitoly článku

Jestliže jste na prvních dvou letošních závodech v Růžené a Mělicích chyběli, tak o tomto víkendu máte nejlepší možnost svoji chybu napravit. Ledoví gladiátoři se totiž utkají jak v Čechách tak na Moravě. V severočeském Hamru na Jezeře připravuje parta seskupená kolem Honzy „Pecky“ Peciny sobotní závod, ve kterém se pojede o titul mistra České republiky jednotlivců. I když původní kalendář vypadal trošku jinak a letos se měla odjet pouze družstva, tak nakonec si i jednotlivci přijdou na své – kvůli počasí bývá „ledový“ kalendář hodně proměnlivý. Pokud s výletem do Hamru váháte, rozhodně děláte chybu!


Tak skvěle obsazený závod se u nás totiž ještě nejel. I když definitivní podoba startovní listiny ještě není hotová, už nyní je jisté, že největší hvězdou na hamerském jezeře bude Rakušan Franz „Franky“ Zorn. Tedy týpek, který má ve svojí sbírce pět bronzových medailí z mistrovství světa (2008 a 2009 v jednotlivcích a 1999, 2004 a 2010 ve družstvech). Je jedním z mála pilotů "zbytku světa", který je schopen potrápit ruské dominátory a i když letošní sezóna se zatím určitě nevyvíjí podle jeho představ, tak v Hamru bude nejžhavějším favoritem. Cestu za prvenstvím mu ale budou určitě chtít znepříjemnit další piloti se zkušenostmi ze světové Grand Prix, kterými jsou bratři Jan a Antonín Klatovští. Ti se na tuzemských kolbištích kvůli svým povinnostem v mistrovství světa či švédké lize nepředstavují moc často, ale už vloni jsme měli možnost vidět jak velkou pilu jedou tito naši „světáci“. Pro Antona to kvůli nepříjemnému zranění bude teprve druhý letošní start, neboť poprvé se představil minulý týden v rakouském Heidenreichsteinu, kde v závodě série Golden Spike dojel druhý. Podstatně rozježděnější tak bude jeho mladší brácha Honza, který se kvalifikoval do světové Grand Prix, v níž figuruje po čtyřech závodech na průběžné patnácté pozici. Bude zajímavé sledovat, zda někdo z dalších pilotů bude schopen tyto tři hvězdy ohrozit při jejich cestě na hamerské stupně vítězů. Pokud ano, tak by jimi měli být určitě domácí ledaři z SK Osečná, kteří vedou průběžné pořadí ve družstvech. Jednak jím je zkušený harcovník Honza Pecina, jenž se hodně zapříčinil za znovuzrození české ledové plošiny a skvělou formu v letošní sezóně potvrdil i jeho žák, kterým je Lukáš Volejník. Ambice na boje o stupně vítězů samozřejmě mají i „Hutlovci“ a „Klauzovci“, tedy otec Radek a syn Lukáš Hutlovi a otec Jan a syn Petr Klauzovi. V Mělicích byla skvělá podívaná i na ledové nováčky Vlada Višvádera a Josefa Diviše, ale u nich stejně jako u dalších českých zástupců by boje o stupně vítězů byly hodně velkým překvapením. Z dalších zahraničních akvizic budou zastoupeni například otec a syn Ebnerové či Rakušan Josef Kreuzberger. Kvůli zranění bohužel start musel odmítnou další „světový“ pilot Günter Bauer.


Jestliže spíláte Svatému Petru za zamrzlé a zapadané silnice a nedočkavě leštíte svoje mašiny v garážích, tak vezte, že svůj motocyklový absťák můžete ukojit i v tomhle psím počasí. Rosničky hlásí na tenhle víkend rozumnější počasí, nežli tomu bylo v neuvěřitelně zmrzlých Mělicích, takže pokud nevíte co s (ne)načatým víkendem, vyrazte v sobotu do Hamru na Jezeře, případně v neděli do Kopřivnice – rozhodně nebudete litovat!

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist