Matej Žagar v barvách Mitasu

Mitas získal do své stáje hvězdu ploché dráhy Mateje Žagara, se kterým podepsal sponzorskou smlouvu na sezonu 2014. V té bude Žagar závodit v Grand Prix, české Extralize, polské Extralize a britské Elite League. Motocykl Mateje Žagara je osazen plášti Mitas SW-07 a SW-02, které byly vyvinuty podle pravidel FIM a v úzké spolupráci s předními plochodrážními jezdci.

Matej Žagar v barvách Mitasu
Pneumatiky Mitas jsou známé svou kvalitou a spolehlivostí. Využívá je většina plochodrážních jezdců po celém světě. Plochodrážní pneumatiky Mitas jsou navrženy tak, aby umožnily bezpečnou jízdu v náročných podmínkách závodů.

„Spojení společnosti Mitas s plochou dráhou má tradici dlouhou 67 let, kdy jsme začali vyrábět speciální plochodrážní pneumatiky. Od té doby jsme ve vývoji pneumatik ušli kus cesty a podpora závodů na ploché dráze je stále jednou z našich priorit,“ uvedl Andrew Mabin, marketingový a obchodní ředitel Mitas.

Nedávné spojení motocyklových jednotek Mitas a Savatech do společné skupiny Mitas Moto jednoznačně prospívá celému motocyklovému sportu. Společně můžeme lépe využívat nabyté zkušenosti s podporou silničních, enduro, ale i plochodrážních závodníků i celých týmů,“ dodala Ksenija Bitenc, ředitelka Mitas Moto.

Úspěchy Mateje Žagara:

  • 12x slovinský šampion (2002–2013)
  • Celkové 7. místo ve světovém poháru (Grand Prix, 2013)
  • Celkové 7. místo ve světovém poháru (Grand Prix, 2006)
  • Evropský šampion (2004, 2008)
  • Evropský juniorský šampion U-19 (2002)
  • 2. místo, Grand Prix Challenge, Goričan
  • 3. místo, světový juniorský šampionát U-21 (2004)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist